(VIDEO) Piotr Tworek wskazał powód straty punktów z Pogonią. “Wtedy zaczęły się problemy”

Opublikowane 7 maja 2022, 21:24
0
0

Śląsk podzielił się punktami z Pogonią Szczecin. Wrocławianie mogli zgarnąć tego dnia więcej punktów, ponieważ do przerwy prowadzili 1:0. Z wydarzeń, jakie miały miejsce w drugiej połowie nie jest zadowolony Piotr Tworek.

Trener Śląska zaznaczył, że jego zdaniem przed zespołem pozostała jeszcze długa “wyboista droga”.

“Bardzo chcieliśmy wygrać dla naszych kibiców, bo wiemy, że od dłuższego czasu u nas, na naszym stadionie nie zaznali smaku zwycięstwa, ale również dla piłkarzy Śląska, którzy 10 lat temu zdobyli mistrzostwo Polski. Pierwsza połowa układała się tak, jak zaplanowaliśmy, w drugiej cały plan runął

“Przed nami wyboista droga do utrzymania, dużo do wypracowania, poprawienia, z taką myślą będziemy się przygotowywać do kolejnego meczu” – stwierdził szkoleniowiec.

Piotr Tworek wskazał, co nie zadziałało po powrocie na drugą połowę spotkania z Pogonią.

“Straciliśmy impet w zakładaniu pressingu. Kiedy wcześniej wyłączaliśmy Damiana Dąbrowskiego Pogoń nie mogła zmieniać strony i kreować, w drugiej tego w naszych poczynaniach już nie było. Trzeba dalej nad tym wszystkim pracować, pierwsza polowa, zdobyta bramka mogły podświadomie zadziałać na zawodników korzystnie. Tak jednak nie było, bo bardzo szybko straciliśmy na 1:1 i zaczęły się problemy

Dziennikarze zapytali, czy Tworek czuje niedosyt po tym remisie?

“Pogoń też miała dużo sytuacji, dobre interwencje Diogo Verdaski, później Matus. Nastawienie było jedno – wygrać, ale ten punkt tez będzie istotny, bo nie przegraliśmy z bardzo dobrym zespołem. Przed nami dwa bardzo trudne mecze, myślami jestem już bliżej kolejnego spotkania” – przyznał.

Bramki z meczu Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin zobaczysz -> TUTAJ

Rozczarowany tym wynikiem jest również Kosta Runjaić. TUTAJ przeczytasz co powiedział na pomeczowej konferencji.