wtorek, 17 maja, 2022
Strona głównaPiłka Nożna(VIDEO) Warta górą w Płocku! Zobacz jakie "prezenty" dostali poznaniacy od Nafciarzy

(VIDEO) Warta górą w Płocku! Zobacz jakie „prezenty” dostali poznaniacy od Nafciarzy

Wisła Płock przegrała przed własną publicznością 0:3 z Wartą Poznań. O porażce zadecydowały błędy, jakie popełniała formacja defensywna gospodarzy.

Na konkrety w Płocku trzeba było poczekać aż do 37. minuty. Wtedy koszmarny błąd popełnił Damian Węglarz. Golkiper zastępujący Krzysztofa Kamińskiego podał wprost pod nogi Miłosza Szczepańskiego, a ten bez skrupułów wykorzystał ten prezent.

Trzy minuty później mogło być już 0:2. Jakub Kiełb przemierzył niebezpiecznie zza szesnastki, lecz tym razem dobrą paradą popisał się Węglarz.

Kibice w pierwszej połowie nie oglądali zbyt ekscytującego widowiska. Co więcej, Wisła w pierwszej połowie nie zdołała oddać celnego strzału.

Po zmianie stron nie było wcale lepiej. Nudę wynagrodziły dopiero ostatni kwadrans spotkania.

W 83. minucie Matuesz Kupczak podszedł do wykonania rzutu wolnego. Gracz Warty miał nieco szczęścia, ponieważ posłana przez niego futbolówka odbiła się jeszcze od głowy jednego z zawodników w murze, czym skutecznie zmyliła Węglarza.

Niespełna minutę później Frank Castaneda przejął piłkę po złym rozegrany w defensywie Wisły i pognał na bramkę gospodarzy. W sytuacji sam na sam okazał się lepszy od golkipera Nafciarzy.

Bramka Miłosza Szczepańskiego:

Wisła Płock – Warta Poznań 0:3 (0:1)
Bramki: 37′ Szczepański, 83′ Kupczak, 84′ Castaneda

W przyszłym tygodniu Wisła Płock wybierze się do Małopolski na mecz z Cracovią. Wartę Poznań czekają natomiast derby z Lechem.