Czwartek, 28 Marca, 2024

(VIDEO) Niewygodny remis. Górnik Łęczna praktycznie pewny spadku. Termalica także w trudnej sytuacji

fot: Screenshot
Opublikowane 9 maja 2022, 20:03
0
0

Górnik Łęczna zremisował 1:1 z Termaliką Nieciecza. Taki wynik nie pomógł zbytnio gospodarzom, którzy już praktycznie pozbawieni są szans na utrzymanie. W trudnej sytuacji po tym wyniku znalazła się również Termalica.

Marcin Prasoł już po upływie kwadransa gry zmuszony był przeprowadzić pierwszą zmianę. Daniel Dziwniel podczas walki o piłkę padł na murawę i długo się z niej nie podnosił. Potrzebna była interwencja medyków, którzy znieśli go na noszach.

Górnik, aby myśleć o dalszej walce o utrzymanie, musiał tego dnia wygrać. Krok tu temu zrobił w 36. minucie. Wtedy celnie z dystansu przemierzył Janusz Gol.

Termalica zdołała odrobić stratę niedługo po zmianie stron. Słoniki wyrównały stan rywalizacji w 50. minucie. Piotr Wlazło, uderzył zza pola karnego i zdołał zaskoczyć swoim strzałem Gostomskiego.

Mimo optycznej przewagi przyjezdnych w drugiej połowie nie padło już więcej bramek. Najbardziej intensywny był ostatni kwadrans, w którym atakowała głównie Termalica. W doliczonym czasie gry z boiska za drugą żółtą kartkę wyrzucony został Janusz Gol.

Remis nie zadowala żadnej z ekip, lecz jest gorszym wynikiem dla Górnika Łęczna. Piłkarze z Lubelszczyzny na dwie kolejki przed końcem sezonu tracą do bezpiecznej strefy 6 punktów i praktycznie pewny jest ich spadek.

Termalica również znajduje się w trudnej sytuacji. W dwóch ostatnich kolejkach musi odrobić jeszcze 3 punkty i liczyć na potknięcia Śląska, Zagłębia, Jagiellonii lub Stali Mielec.