Liga Mistrzów w Polsce? Ukraiński klub ma plan grać w Warszawie

fot: YouTube
Opublikowane 10 maja 2022, 13:51
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Wiele wskazuje na to, że w nadchodzącym sezonie niezależnie od dyspozycji mistrza Polski w eliminacjach do Champions League, te elitarne rozgrywki zawitają do kraju nad Wisłą. Wszystko za sprawą Szachtara Donieck.

Klub z Doniecka został uznany mistrzem Ukrainy przedwcześnie zakończonego sezonu 2021/22. Z powodu wykluczenia rosyjskich drużyn Szachtar ma zapewniony udział w fazie grupowej bez konieczności rozgrywania meczów eliminacyjnych.

Dyrektor zespołu Darijo Srna zdradził, że klub ma w planach rozgrywać swoje spotkania Ligi Mistrzów właśnie w Polsce.

„Niewykluczone, że mecz z Lechią nie był to ostatnim naszego klubu w Polsce. Wasz kraj tak pomógł Ukrainie, że mamy plan, aby się wam odwdzięczyć”

„Powiem wprost. Chcemy grać mecze Ligi Mistrzów w Polsce. To byłby rodzaj naszej wdzięczności. Szkoda, że żaden klub z Polski nie gra w Champions League, ale jeśli my moglibyśmy „przynieść” te rozgrywki Polsce, to byłbym zadowolony” – przyznał

Chorwat przyznał, że Szachtar upatrzył sobie Warszawę. Gdyby te plany doszły do skutku ukraiński klub, grałby na stadionie Legii.

„Myślę, że Warszawa byłaby bardzo dobrym miejscem. Sprawdzamy różne możliwości. Chodzi o dostępność obiektów i tak dalej. Rozmawialiśmy między innymi z prezesem Legii. Bardzo miły człowiek. Sprawa jest w toku. Ale bardzo bym chciał, abyśmy grali właśnie w Polsce” – stwierdził.

Źródło: WP Sportowe Fakty

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments