sobota, 21 maja, 2022
Strona głównaPiłka Nożna(VIDEO) Co za emocje w Pucharze Włoch. Inter wygrywa po dogrywce! Juventus...

(VIDEO) Co za emocje w Pucharze Włoch. Inter wygrywa po dogrywce! Juventus w tym sezonie pozostanie bez sukcesu

Inter Mediolan po dogrywce wygrał 4:2 z Juventusem Turyn. To ósmy triumf w Pucharze Włoch Nerazzurich. Stara Dama w tym sezonie musi przełknąć gorycz porażki zarówno w tym turnieju, jak i na polu ligowym.

Wynik spotkania został otworzony dość szybko, bo już w 7. minucie. Nicolo Barella odnalazł sobie trochę miejsca przed polem karnym i przymierzył tak, że Mattia Perin nie zdołał odpowiednio zareagować.

Juventus próbował, lecz w pierwszej połowie nie był w stanie sforsować defensywy Interu. Najbliżej celu byli Paulo Dybala i Dusan Vlahović.

Druga odsłona meczu przyniosła diametralne zmiany. W 50. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Alex Sandro. Samir Handanović mógł przy tym strzale zachować się lepiej.

Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Dusan Vlahović. Serb do pokonania golkipera Interu potrzebował dwóch prób.

Stan rywalizacji w 80. minucie wyrównał Hakan Calhanoglu. Zawodnik Interu wykorzystał jedenastkę podyktowaną po faulu Leonardo Bonucciego.

W dogrywce różnicę w szeregach Interu zrobił Ivan Perisić. Chorwat w 99. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany po przewinieniu Mathijsa de Ligta.

W 102. minucie cieszył się z kolejnej swojej bramki. Tym razem przymierzył idealnie po podaniu od Federico Dimarco.

Dla Interu Mediolan to ósmy triumf w Pucharze Włoch. Nerazzuri czekali na ten sukces od 2011 roku.