czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaPiłka Nożna(VIDEO) Szalone widowisko w Białymstoku! Jagiellonia i Legia dzielą się ze sobą...

(VIDEO) Szalone widowisko w Białymstoku! Jagiellonia i Legia dzielą się ze sobą punktami

Emocjonujące widowisko zgotowali dziś kibicom gracze Jagiellonii i Legii. Duma Podlasia mimo dwukrotnego prowadzenia ostatecznie zremisowała 2:2 z Wojskowymi.

Kibice Jagiellonii na mecz z Legią przygotowali specjalną oprawę. Jej prezentacja odbyła się tuż po pierwszym gwizdku.

Piotr Nowak już w 7. minucie musiał dokonać zmiany. Z boiska zszedł kontuzjowany Marc Gual, a zastąpił go Jesus Imaz.

W 25. minucie wynik spotkania mógł otworzyć Paweł Wszołek, który przejął piłkę od Puerto. Jego próbę powstrzymał jednak Alomerović, a futbolówkę na korner wyekspediował jeszcze Nastić.

Niedługo potem z gry został wykluczony kolejny gracz Jagiellonii. Tym razem padło na Diego Cariocę. Brazylijczyka zmienił Tomas Prikryl.

Przed przerwą okazję do zdobycia bramki miał jeszcze Jesus Imaz. Hiszpan główkował po centrze Nasticia, ale posłał piłkę nad poprzeczką. W pierwszej połowie więcej klarownych okazji już nie było.

Po zmianie stron gospodarze szybko zdołali wyjść na prowadzenie. Michał Pazdan przedłużył piłkę wrzuconą z rzutu rożnego, na którą czekał Israel Puerto.

Gracze z Białegostoku zeszli do defensywy, co wkrótce się zemściło. Początkowo gospodarze zdołali oddalać zagrożenie spod własnej bramki, lecz w 70. minucie skapitulowali. Bartosz Slisz wypatrzył Tomasa Pekharta, a ten przymierzył z pierwszej piłki i doprowadził do wyrównania.

W 74. minucie Josue zdaniem arbitra dopuścił się faulu na Jesusie Imazie. Szymon Marciniak wskazał na wapno, a do wykonania jedenastki podszedł sam poszkodowany. Hiszpan nie pomylił się i ponownie wyprowadził Jagiellonię na prowadzenie.

Prowadzenie Jagiellonii nie trwało jednak długo, ponieważ już w 85. minucie Legia zdołała ponownie wyrównać stan rywalizacji. Nieszczęśliwcem, który trafił do własnej bramki, był interweniujący Michał Pazdan.

Spotkanie przy Słonecznej oglądało 15 383 widzów. W Białymstoku zameldowała się również delegacja z Warszawy.