Piast wygrywa w Niecieczy! Utrzymanie Termaliki zależne od…Śląska

Opublikowane 14 maja 2022, 14:22
0
0

Piast Gliwice zdołał wywieźć komplet punktów z Niecieczy. Miejscowa Termalica uległa graczom Waldemara Fornalika w stosunku 0:1. Brak punktów znacznie skomplikował sytuację ligową drużyny z Niecieczy, dla których najważniejszy będzie teraz wynik niedzielnego meczu Śląska Wrocław.

W pierwszej odsłonie meczu grze przewodziła Termalica. Gospodarze mimo okazji nie byli jednak w stanie przekuć tej przewagi na gola.

Najbliżej bramki byli w 45. minucie, kiedy to do wykonania rzutu karnego podszedł Piotr Wlazło. Zawodnik miejscowych jednak fatalnie przestrzelił.

Po zmianie stron inicjatywę w meczu przejęła drużyna dowodzona przez Waldemara Fornalika. W 56. minucie bliski zdobycia gola był Kristopher Vida, lecz ustrzelił on jedynie słupek.

Kilka sekund później arbiter Krzysztof Jakubik dopatrzył się zagrania ręką przez gracza Termaliki i wskazał na wapno. Do wykonania jedenastki podszedł Tomas Huk. W odróżnieniu od Wlazły zrobił to skutecznie.

Termalica Nieciecza – Piast Gliwice 0:1 (0:0)
Bramki: 57′ Huk (kar.)

Piast, móc grać w europejskich pucharach musi liczyć na porażki Lechii w spotkaniach z Pogonią i Rakowem. Dodatkowo musi wygrać swój ostatni mecz w sezonie.

Termalica musi czekać na wynik niedzielnego spotkania Śląska Wrocław. Jeżeli podopieczni Piotra Tworka zapunktują w Mielcu to zespół z Niecieczy nie będzie miał już szans na utrzymanie.

Termalica sezon zakończy pojedynkiem z Pogonią Szczecin. Piast Gliwice z fanami pożegna się rozgrywając spotkanie z Radomiakiem.