Piątek, 29 Marca, 2024

Szok w Lubinie! Raków stracił szansę na mistrzostwo Polski! Zagłębie utrzymuje się w Ekstraklasie

Opublikowane 14 maja 2022, 19:31
0
0

Zagłębie Lubin wygrało 1:0 z Rakowem Częstochowa, czym zapewniło sobie utrzymanie w Ekstraklasie! Dzięki temu wynikowi mistrzem Polski został Lech Poznań.

W pierwszej połowie zabrakło bramek. Co więcej, była to słaba połowa w wykonaniu Rakowa, który nie zdołał oddać ani jednego celnego strzału.

Trochę pracy miał natomiast Vladan Kovacević, który trzykrotnie powstrzymał Miedziowych przed zdobyciem bramki. Najbliżej otworzenia wyniku tuż przed przerwą był Erik Daniel.

Po zmianie stron Raków próbował podkręcić tempo. W 56. minucie blisko zdobycia bramki był Tomas Petrasek. Czech główkował jednak minimalnie niecelnie.

Defensor Rakowa dziesięć minut później stanął przed drugą szansą na zdobycie gola z główki. Tym razem jego próbę nad poprzeczką przerzucił Bieszczad.

W 90. minucie Cheikhou Dieng oddał strzał, który został przyblokowany przez Zorana Arsenicia. Arbiter Paweł Raczkowski po analizie VAR wskazał na jedenasty metr.

Do rzutu karnego podszedł Kacper Chodyna. Zawodnik Miedziowych udźwignął ciężar tej jedenastki i zdołał pokonać Kovacevicia.

Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa 1:0 (0:0)
Bramki: 90+5′ Chodyna (kar.)

Porażka w Lubinie spowodowała, że Raków Częstochowa stracił szansę na mistrzostwo Polski. Miedziowi już na pewno utrzymają się w Ekstraklasie.

Zagłębie w ostatniej kolejce sezonu zagra na wyjeździe z Lechem Poznań. Raków Częstochowa ugości u siebie Lechię Gdańsk.