(VIDEO) Derby dla Lecha! Kolejorz coraz bliżej mistrzostwa Polski!

Opublikowane 14 maja 2022, 16:59
0
0

Lech w derbowym pojedynku zdołał ograć 2:1 Wartę. Mimo początkowych trudności, Kolejorz zdołał odrobić stratę, a następnie kontrolował przebieg spotkania.

Mecz rozpoczął się od szpaleru przygotowanego dla Łukasza Trałki. Zawodnik Warty i były gracz min. Lecha Poznań po sezonie kończy swoją piłkarską karierę.

W spotkaniu niespodziewanie to Warta zdobyła bramkę jako pierwsza. W 10. minucie Michał Kopczyński wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Van der Harta na Corrynie.

Niedługo potem Lech zdołał doprowadzić do wyrównania. Joao Amaral dopadł do bezpańskiej piłki i przymierzył idealnie w róg bramki Warty!

Lech jeszcze przed zejściem na przerwę zdołał dopiąć swego i wyszedł na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mikael Ishak, który wykorzystał dogranie z lewej flanki od Pedro Rebocho.

Po zmianie stron tempo gry nie należało do najbardziej intensywnych. Kolejorz kontrolował przebieg spotkania, chociaż nie uniknął kilku sytuacji, które na bramkę mogła zamienić Warta. Ostatecznie wynik spotkania już nie uległ zmianie.

Mecz oglądało 4820 widzów, w tym duża delegacja sympatyków Lecha.

Warta Poznań – Lech Poznań 1:2 (1:2)
Bramki: 10′ Kopczyński (kar.) – 22′ Amaral, 45+4′ Ishak

Warta w 34. kolejce zmierzy się z Wisłą Kraków. Lech Poznań przy Bułgarskiej podejmie Zagłębie Lubin.