(VIDEO) Stal zatrzymuje Ekstraklasę w Mielcu! Śląsk nadal musi się martwić o utrzymanie

Opublikowane 15 maja 2022, 14:27
0
0

Stal Mielec rzutem na taśmę uratowała remis ze Śląskiem Wrocław. Zespół z Podkarpacia zapewnił sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Wrocławianie muszą nadal oglądać się na Wisłę Kraków.

Od początku spotkania widać było, że obu ekipom zależy na zdobyciu trzech punktów. Już w 2. minucie po strzale Macieja Domańskiego Śląsk uratowała poprzeczka. Kilka sekund później wrocławianie odpowiedzieli próbą Erika Exposito.

W 16. minucie Śląsk przeprowadził skuteczną akcję, po której wyszedł na prowadzenie. Dennis Jastrzembski odnalazł Roberta Picha, a ten popisał się skutecznym strzałem.

Kwadrans później Stal stanęła przed doskonałą szansą na wyrównanie. Marcin Flis uderzał z najbliższej odległości, ale jego próba została zablokowana.

Mimo upływających minut Stali cały czas brakowało konkretów. Zamiast tego bliżej kolejnej bramki był Śląsk. W 68. minucie Roberta Picha powstrzymał Bartosz Mrozek.

Dziesięć minut później strzał Fabiana Piaseckiego zatrzymał się na słupku bramki Stali Mielec. W ostatniej minucie piłkę na wagę remisu na swojej nodze miał Maksymilian Sitek. Chwilę później bramkę na 1:1 zdobył Mateusz Matras.

Stal Mielec – Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)
Bramki: 90 +5′ Matras – 16′ Pich

Stal Mielec w ostatniej kolejce wybierze się do Płocka, gdzie zagra z miejscową Wisłą. Śląsk sezon zamknie domowym pojedynkiem z Górnikiem Zabrze.