(VIDEO) Zabrzanie lepsi w pojedynku Górników! Udane pożegnanie sezonu przy Roosevelta

Opublikowane 15 maja 2022, 17:03
0
0

Górnik Zabrze zdołał odwrócić losy spotkania i wygrał 4:2 ze swoim imiennikiem z Łęcznej. Gracze Jana Urbana sprawili mu piękny prezent na 60. urodziny.

Przyjezdni z Łęcznej nie zważali na to, że już nie mają szans na utrzymanie w lidze i rozpoczęli strzelanie po zaledwie pięciu minutach gry. Przemysław Banaszak przejął piłkę od Manneha, po czym pognał w pole karne zabrzan i oddał skuteczny strzał.

Gospodarze zaskoczeni takim obrotem spraw chcieli szybko wyrównać. Ta sztuka nie udała im się jednak przez całą pierwszą połowę. Najbliżej sukcesu był Krzysztof Kubica, który w 13. minucie główkował z piątego metra. Jego próbę świetną interwencją powstrzymał Gostomski.

Po zmianie stron i upływie siedmiu minut gry przy Roosevelta było już 0:2. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Przemysław Banaszak. Tym razem gracz z Łęcznej zrobił użytek z podania od Lokilo.

W 66. minucie zabrzanie zdołali strzelić bramkę kontaktową. Erik Janża rozpędził się na skrzydle, a następnie dorzucił piłkę do Roberta Dadoka, a ten pokonał golkipera przyjezdnych.

Stan rywalizacji w 87. minucie spotkania wyrównał Lukas Podolski. Gracz Górnika Zabrze popisał się atomowym strzałem, którym nie dał szans na obronę Gostomskiemu!

To nie był jednak koniec emocji przy Roosevelta. W doliczonym czasie gry bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Krzysztof Kubica. Pomocnik zabrzan zrobił użytek z piłki odbitej przez golkipera z Łęcznej po strzale Podolskiego. Wynik na 4:2 ustalił Higino Marin.

Górnik Zabrze – Górnik Łęczna 4:2 (0:1)
Bramki:  66′ Dadok, 87′ Podolski, 90 + 1′ Kubica, 90 + 5 Marin – 5′, 52′ Banaszak

Górnik Zabrze na swój ostatni mecz w sezonie wybierze się do Wrocławia. Górnik Łęczna pożegna Ekstraklasę domowym starciem z Jagiellonią.