sobota, 25 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaByły menadżer Roberta Lewandowskiego z aktem oskarżenia! "Grożą mu 3 lata więzienia"

Były menadżer Roberta Lewandowskiego z aktem oskarżenia! „Grożą mu 3 lata więzienia”

Warszawska Prokuratura Regionalna wniosła akt oskarżenia dotyczący Cezarego K. Były menadżer Lewandowskiego został oskarżony min. o szantaż piłkarza oraz jego żony.

Byłemu współpracownikowi Roberta Lewandowskiego zarzuca się złamanie art. 191 par. 1 kk (stosowanie gróźb w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania), art. 266 par. 1 kk (ujawnienie tajemnicy służbowej i zawodowej) oraz art. 107 ust. 1 (ochrona danych osobowych).

Śledczy ustalili że Cezary K. w okresie od września 2019 do września 2020 roku kilkukrotnie dopuścił się gróźb wobec Lewandowskiego i jego żony. Rzekomo miał rozpowszechnić nieprawidłowości w rozliczeniach jednej ze spółek należących do piłkarza.

„Kierując groźbę, podejrzany zapowiadał spowodowanie postępowania karnego i rozgłoszenie wiadomości uwłaczającej czci pokrzywdzonego oraz jego żony, sugerując jednocześnie, że zachowa w tajemnicy opisane powyżej okoliczności w przypadku zapłaty przez pokrzywdzonego piłkarza kwoty 20 milionów euro – podał Marcin Sadś – rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Prokuratura główną uwagę przykłada jednak do ujawnienia tajemnicy służbowej przez Cezarego K.

„Wbrew przyjętemu przez siebie zobowiązaniu do zachowania poufności, ujawnił przedstawicielowi zagranicznych mediów informacje, z którymi zapoznał się jako menedżer sportowca” – mówił prokurator prowadzący sprawę.

Cezary K. za pośrednictwem poczty elektronicznej miał przesyłać kopie umów reklamowych Roberta, a także kopie jego kontraktów z Borussią Dortmund, a następnie Bayernem Monachium. Prokurator przekazał, że śledczy dotarli do wiadomości wysłanych z jego adresu. Cezary K. kontaktował się z jednym z niemieckich dziennikarzy, któremu przekazał poufne informacje.

„Do korespondencji tej były załączone pliki z ze wskazanymi powyżej dokumentami. Analiza połączeń telefonicznych numerów Cezarego K. oraz dziennikarza potwierdziła, że w czasie lub przed publikacją artykułów prasowych dotyczących małżeństwa pokrzywdzonych wyżej wymienieni pozostawali w bardzo częstym kontakcie”

Podczas wcześniejszych przesłuchań były menadżer Roberta Lewandowskiego nie przyznał się do popełnienia czynu, jaki jest mu zarzucany.

„Wobec Cezarego K., któremu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, aktualnie są stosowane środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 500 tysięcy złotych oraz zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi” – dodał jeszcze Marcin Saduś.

Źródło: PAP

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

„Filipek” z mocną odpowiedzią dla „Daro Lwa”. Czy zawalczą razem w...

0
Potężne grzmoty na horyzoncie. Według słów Filipa "Filipka" Marcinka, "Boxdel" oraz Wojtek Gola mocno dążą do tego, aby skonfrontować go z Dariuszem "Lwem" Kaźmierczukiem.