poniedziałek, 27 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaSkandal w FIFA! "Czołowi działacze tworzyli system wykorzystywania seksualnego"

Skandal w FIFA! „Czołowi działacze tworzyli system wykorzystywania seksualnego”

Romain Molina podał do wiadomości publicznej wstrząsające fakty dotyczące wydarzeń w ośrodku szkoleniowym umiejscowionym na Haiti. Działacze FIFA na czele z Seppem Blatterem mieli wykorzystywać seksualnie zawodników, sędziów i pracowników tamtejszego związku.

Tymi wstrząsającymi informacjami podzielił się ze światem Romain Molina. Dziennikarz ten specjalizuje się w badaniu „mrocznych” spraw związanych ze światem piłki nożnej.

Tym razem powrócił on do afery, o której pierwszy raz mówiono w 2020 roku. Wtedy dożywotnio zdyskwalifikowano byłego prezesa związku piłkarskiego na Haiti – Yvesa Jeana-Barta. Teraz przed sąd może trafić także Sepp Blatter.

Szokujące relacje

Jedną z nielicznych osób, które wypowiadają się na temat tej sprawy pod własnym nazwiskiem, jest kapitan reprezentacji Haiti Ernso Laurence.

„Przyjeżdżałeś na Haiti, brałeś do hotelu dziewczynę z federacji. Taka to działało” – mówił w rozmowie.

„Nasze paszporty zostały zabrane. Szantażowali nas. To był koszmar. Nie mogliśmy powiedzieć prawdy rodzicom. Także dla nich byliśmy nadzieją na lepszą przyszłość” – to znów relacja jednego z anonimowych mieszkańców ośrodka.

„Prezydent federacji kazał jednej z pracownic złożyć wizytę Blatterowi. Odmówiła, bo bała się reakcji męża. Choć Jean-Bart nie rozumiał, jak można się sprzeciwić jego autorytetowi, wytypował inną kobietę. Ta się zgodziła. Nie miała wyboru – zdradził jeden z pracowników ośrodka.

Sam Molina poinformował opinię publiczną o nowych faktach i dokumentach, które są obecnie w posiadaniu redakcji zajmującej się tą sprawą.

„Przez prawie dwie dekady czołowi działacze Haitańskiego Związku Piłki Nożnej tworzyli system wykorzystywania seksualnego. Obejmowały one gwałty na nastoletnich dziewczętach i chłopcach, aborcje, szantaż i groźby śmierci. Według dokumentów, które są w naszym posiadaniu, przynajmniej jedna ofiara popełniła samobójstwo” – podaje Molina.

Źródło: josimarfootball.com

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Źródło: screenshot YouTube

Gratulacje dla „Gamera” od dawnego rywala! „Walka na bardzo wysokim poziomie.”

0
Dzisiejszego poranka Mateusz Gamrot zwyciężył w swoim pierwszym main evencie pod banderą UFC. Polak pokonał na UFC Vegas 57 młodego gniewnego Armana Tsarukyana i zaczyna na poważnie myśleć o zaatakowaniu topu dywizji lekkiej. Gratulacje płyną z całego świata, także od byłego rywala "Gamera".