(VIDEO) Mistrzowska feta i czas pożegnań! Lech Poznań wygrywa z Zagłębiem

Opublikowane 21 maja 2022, 19:37
0
0

Lech Poznań ograł 2:1 Zagłębie Lubin czym przypieczętował zdobyte kolejkę temu mistrzostwo Polski.

Stadion przy Bułgarskiej znów wypełnił się po same brzegi. Fanatycy Kolejorza na ostatni mecz sezonu przygotowali specjalną oprawę.

Zawodnicy również stanęli na wysokości zadania i tworzyli wynik spotkania już w 9. minucie gry. Alan Czerwiński po wrzutce z rzutu wolnego zgrał piłkę głową do Tomasza Kędziory, a ten z najbliższej odległości wpakował ją do siatki Zagłębia.

Niedługo potem wynik mógł podwyższyć jeszcze Mikael Ishak, ale Burić popisał się świetną interwencją. W kolejnych minutach akcje coraz częściej przenosiły się na połowę Kolejorza.

Swoje szanse miał Łukasz Łakomy, ale powstrzymał go golkiper Lecha. Kilka minut później w doskonałej sytuacji Mateusz Bartolewski posłał piłkę obok słupka.

Niedługo potem wynik spotkania podwyższył Alan Czerwiński, który wykorzystał podanie od Daniego Ramireza.

W drugiej połowie doszło do dwóch pożegnań. Z boiska zeszli żegnający się z Kolejorzem Mickey Van der Hart i Jakub Kamiński.

W 64. minucie faulu w polu karnym dopuścił się Lubomir Satka. Jedenastkę na gola zamienił Kacper Chodyna.

Mecz przy Bułgarskiej oglądało 41 008 osób. Wśród nich znalazła się również delegacja fanów Zagłębia Lubin.

Lech Poznań – Zagłębie Lubin 2:1 (2:0)
Bramki: 9′ Kędziora, 38′ Czerwiński – 64′ Chodyna (kar.)