fot: Screenshot
Opublikowane 21 maja 2022, 19:26
0
0

Raków Częstochowa pewnie 3:0 ograł Lechię Gdańsk. Drużyna prowadzona przez Marka Papszuna po raz drugi z rzędu została wicemistrzem Polski. Dwie bramki w tym meczu strzelił Ivi Lopez, który tym samym został królem strzelców Ekstraklasy.

Raków Częstochowa szybko rozpoczął strzelani i już po 10. minutach gry prowadził 1:0. Wynik otworzył niezawodny w tym sezonie Ivi Lopez.

Dwie minuty później strata Lechii była już wyższa. Tym razem Mateusz Wdowiak przejął piłkę od Mario Malocy, po czym podał ją do Frana Tudora. Ten odnalazł Iviego Lopeza. Hiszpan zrobił to, co potrafi najlepiej, a więc skierował ją wprost do bramki.

W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło. Najbliżej bramki wyrównującej był Maciej Gajos, jednak powstrzymał go Vladan Kovacević.

W 56. minucie bramkę kontaktową mógł zdobyć Łukasz Zwoliński, lecz nieznacznie minął się z piłką. Dziesięć minut później swoją okazję wykorzystał natomiast Vladislavs Gutkovskis. Łotysz podwyższył prowadzenie Rakowa na 3:0.

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk 3:0 (2:0)
Bramki: 10′, 12′ L0pez, 67′ Gutkovskis