Miał być na chwilę został na dłużej! Zawodnik Górnika z nowym kontraktem

Opublikowane 23 maja 2022, 19:18
0
0

Górnik Zabrze przedłużył kontrakt z kolejnym zawodnikiem. W klubie do końca sezonu 2023/2024 zostanie Dani Pacheco.

Hiszpan został sprowadzony do Zabrza w zimowym oknie transferowym. Wiosną pełnił głównie rolę rezerwowego. Dani Pacheco w Górniku zaliczył 8 występów. 7 z nich to były wejścia z ławki.

Pacheco zadebiutował przed własną publicznością w meczu z Termaliką. Hiszpan otrzymał wtedy 14 minut i zdobył bramkę dającą Górnikowi remis. Następnie regularnie pojawiał się kolejnych spotkaniach, gdzie wchodził zazwyczaj po 80. minucie.

W wygranym 4:2 spotkaniu z Górnikiem Łęczna zaliczył asystę i to była jego ostatnia liczba w tym sezonie. Kampanię zakończył meczem ze Śląskiem Wrocław, gdzie zagrał pełne 90 minut.

Hiszpna na Roosevelta trafił 10 marca. Jego wcześniejszym klubem był Aris Limassol. Górnik podpisał z nim kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2021/22. Umowa zawierała jednak klauzulę jej przedłużenia. Początkowo miał być to rok, ale ostatecznie obie strony doszły do innego porozumienia.

Na mocy nowej umowy Dani Pacheco zostanie w Zabrzu do 30 czerwca 2024 roku. Górnik poinformował o tym fakcie poprzez specjalny film, który ukazał się w klubowych social mediach.

Wcześniej decyzję o pozostaniu w Zabrze na kolejny sezon podjął Lukas Podolski, a także Bartosz Nowak. Górnik w nowej kampanii zasili także Paweł Olkowski oraz Szymon Włodarczyk.