sobota, 25 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaSzok! Klub z Ekstraklasy zostanie przejęty przez arabskich szejków!?

Szok! Klub z Ekstraklasy zostanie przejęty przez arabskich szejków!?

Śląsk Wrocław w niedalekiej przyszłości może trafić w ręce arabskiego funduszu inwestycyjnego. Mowa tu o tym samym, który dotychczas przejął…Newcastle United.

Obcy kapitał pojawi się w Ekstraklasie i zasili kasę jednego z klubów? Tak, to możliwy scenariusz, przynajmniej takiego zdania jest Paweł Janas z Gazety Wrocławskiej.

Dziennikarz za pośrednictwem Twittera przekazał zaskakujące informacje. Oczywiście nie jest to jeszcze nic pewnego, lecz w każdej plotce znajduje się ziarno prawdy, a w tym przypadku wydaje się, że jest jej nawet więcej.

„Może się wysprzęglam teraz niepotrzebnie, ale obił mi się o uszy temat potencjalnej sprzedaży Śląska inwestorom z Bliskiego Wschodu. Chodzi o fundusz, który kupił Newcastle. Nawet jeśli to prawda, to wybitnie strzeżona, bo w mieście nikt nic nie wie, albo nie chce powiedzieć” – przekazał.

Janas odwołał się do innego tweeta, który w bardziej tajemniczy sposób zapowiadał zmiany, jakie mają niedługo nastąpić w Śląsku.

„W najbliższym czasie na całą społeczność Śląska Wrocław czeka naprawdę wspaniała wiadomość! Coś, co wykracza poza transfery, trenera itd. Ale to na takie newsy się czeka! Stay Tuned!”.

Temat zagranicznego kapitału, który miałby być ulokowany w Ekstraklasie, co jakiś czas powraca na usta osób interesujących się tą ligą. Na razie do takiego zabiegu jeszcze nie doszło, chociaż wcześniej podobny zabieg miał odbyć się min. w Wiśle Kraków.

Gdyby te informacje faktycznie się urzeczywistniły, Śląsk Wrocław trafiłby w ręce osób, które jesienią 2021 roku przejęły Newcastle United. Ich majątek wyceniany jest na 434 miliardów dolarów. To 14 razy więcej niż fundusze właścicieli Manchesteru City.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

„Filipek” z mocną odpowiedzią dla „Daro Lwa”. Czy zawalczą razem w...

0
Potężne grzmoty na horyzoncie. Według słów Filipa "Filipka" Marcinka, "Boxdel" oraz Wojtek Gola mocno dążą do tego, aby skonfrontować go z Dariuszem "Lwem" Kaźmierczukiem.