(VIDEO) Zrobili to! Ruch Chorzów w finale barażów o 1. Ligę

Opublikowane 25 maja 2022, 20:17
0
0

W pierwszym półfinałowym meczu barażowym o prawo gry w Fortuna 1 Lidze zmierzyły się ze sobą ekipy Ruchu Chorzów i Raduni Stężyca. Zwycięzcę meczu wyłoniła dopiero dogrywka.

Początek spotkania jak przystało na mecz o tak dużej stawce, toczył się w spokojnym tempie, w którym obie ekipy badały teren.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce dopiero po upływie kwadransa gry. Wtedy na bramkę Raduni niecelnie uderzył Michał Mokrzycki. Jak się okazało, była to najgroźniejsza sytuacja w całej pierwszej połowie.

Dużo więcej działo się po zmianie stron. W 59. minucie Tomasz Foszmańczyk świetnym podaniem wypuścił Daniela Szczepana, ale ten nie zdołał wygrać pojedynku sam na sam z Kacprem Tułowieckim.

Niedługo potem Łukasz Janoszka dośrodkował futbolówkę w pole karne Raduni, a tam czekał już na nią Remigiusz Szywacz. Przyjezdnych przed stratą bramki ponownie uratował Tułowiecki!

Ruch nie ustawał i kilka minut później ponownie zagroził bramce drużyny ze Stężycy. W 69. minucie Tomasz Wójtowicz posłał piłkę do Pawła Żuka, lecz ten uderzył niecelnie.

Pięć minut później Niebieskim spróbowała odgryźć się Radunia. Okazji nie wykorzystał jednak Wojciech Łuczak. To była pierwsza groźna akcja Raduni po zmianie stron.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry piłkę meczową miał Michał Mokrzycki. Zawodnik Ruchu nie opanował jednak posłanej do niego piłki. W Chorzowie doszło więc do dogrywki.

Na Stadionie przy ulicy Cichej stawiło się tego dnia 6804 kibiców.

W dodatkowych 30 minutach gry inicjatywa także należała do Niebieskich. W 95. minucie wynik spotkania mógł otworzyć Daniel Szczepan, ale podobnie jak jego koledzy w regulaminowym czasie gry nie popisał się skutecznością.

W 111. minucie Niebieskich na prowadzenie mógł wyciągnąć Tomasz Wójtowicz. Jego strzał wylądował jednak tylko na słupku bramki Raduni!

W 118. minucie stadion przy Cichej wybuchł z radości. Łukasz Janoszka dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Daniela Szczepana, a ten strzelił bramką dającą Ruchowi wygraną!

Ruch Chorzów – Radunia Stężyca 1:0 (regulaminowy czas 0:0)
Bramki: 118′ Szczepan

Niebiescy w finale barażów zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Wigry Suwałki – Motor Lublin. Finał odbędzie się w niedzielę 29 maja o godzinie 17:00. Mecz zostanie rozegrany w Chorzowie.