Sobota, 20 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Ekstraklasa zbliża się do Kielc! Korona pewnie wygrywa z Odrą Opole w półfinale barażów

Opublikowane 26 maja 2022, 20:00
0
0

Korona Kielce w półfinale baraży o Ekstraklasę pewnie ograła Odrę Opole. Złocisto Krwiści sprawę awansu do finału załatwili już w pierwszej połowie.

Odra Opole mogła otworzyć wynik już po czterech minutach gry. Dawid Czapliński posłał piłkę wzdłuż piątego metra, a Tomas Mikinic, zamiast wpakować ją do siatki, posłał ją tu obok słupka.

Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się błyskawicznie i już minutę później z prowadzenia cieszyła się ekipa Korony Kielce. Jacek Podgórski przymierzył zza pola karnego, a golkipera Odry zmylił jeszcze rykoszet od obrońcy.

W 30. minucie arbiter Tomasz Musiał dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym przez Jakuba Szreka. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Adam Frączczak, który płaskim uderzeniem pokonał Sapielaka.

Korona jeszcze przed przerwą zdołała powiększyć swoje prowadzenie. Defensywie Odry jeszcze raz przypomniał się Jacek Podgórski, który mocnym uderzeniem zapakował futbolówkę tuż pod poprzeczkę bramki drużyny z Opola.

Po powrocie na murawę Odra szybko mogła strzelić bramkę na 3:1. W dogodnej sytuacji pomylił się jednak Jakub Szrek. To była najlepsza sytuacja Odry wykreowana w drugiej odsłonie.

W 70. minucie Korona mogła dobić Odrę, lecz czujnie zainterweniował Piotr Żemło, który z linii bramkowej wybił strzał Jewgienija Szykawki.

Korona Kielce – Odra Opole 3:0 (3:0)
Bramki: 5′, 39′ Podgórski, 31′ Frączczak (kar.)

Korona w finale barażów zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Arka Gdynia – Chrobry Głogów. To spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 29 maja o godzinie 20:30.