Wtorek, 27 Lutego, 2024

(VIDEO) Radek Paczuski wygrywa z Wilnisem, który złamał palec, po czym go nastawił!

fot. KSW
Opublikowane 28 maja 2022, 21:16
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Podczas gali KSW 70 doszło do starcia dwóch doświadczonych i utytułowanych kickboxerów, którzy są na początku swojej drogi przez świat MMA. W pojedynku tym Radosław Paczuski zmierzył się z Jasonem Wilnisem. Dla obu zawodników był to debiut w okrągłej klatce KSW.

O debiucie Radosława Paczuskiego, jednego z najlepszych polskich kickboxerów, w największej polskiej organizacji MMA mówiło się od dawna. Radek ma za sobą trzy pojedynki na zasadach MMA. Do jego pierwszej walki w klatce doszło w roku 2019. Bój zakończył się wygraną Paczuskiego i otworzył mu drzwi do kolejnych pojedynków. Do końca roku Radek stoczył jeszcze dwie walki i obie wygrał przed czasem nokautując przeciwników. Wszystkie trzy walki odbyły się w klatce słynącej mocnych zawodników organizacji ACA.

Zanim Radek wszedł do klatki zbierał doświadczenie w świecie sportów uderzanych. Przygodę z ringiem rozpoczął od boksu, w którym stoczył około trzydziestu amatorskich pojedynków. Potem przyszedł czas na kickboxing i muay thai. Reprezentant Uniq Fight Club ma za sobą ponad setkę walk amatorskich i kilkadziesiąt zawodowych bojów w kickboxingu. Na koncie posiada między innymi tytuł mistrza świata i mistrza Polski w tej dyscyplinie sportu. Wywalczył też tytuł wicemistrza Europy w muay thai. Na zawodowych ringach zdobył pas mistrzowski organizacji DSF Kickboxing Challenge i Fight Exclusive Night.

Jason Wilnis do mieszanych sztuk walki wszedł w zeszłym roku i już w pierwszej rundzie debiutu znokautował przeciwnika. Drugi pojedynek stoczył w marcu tego roku i zanotował kolejną wygraną. Obie walki Wilnisa w MMA odbyły się w Amsterdamie, pod skrzydłami holenderskiej marki Levels Fight League. Jason szykował się do przejścia do świata MMA już od kilku lat. Trenował zapasy i łączył różne techniki na macie, ale cały czas występował jeszcze w ringu.

Wilnis treningi kickboxerskie rozpoczął w wieku siedemnastu lat. Wcześniej grał w piłkę nożną. Ostatecznie jednak to sporty walki stały się jego życiową drogą. W kickboxingu stoczył ponad czterdzieści zawodowych pojedynków. W roku 2012 wywalczył tytuł mistrzowski organizacji It’s Showtime, a cztery lata później na jego biodrach zawisł pas Glory, najbardziej prestiżowej kickboxerskiej organizacji na świecie. Dzierżąc tytuł Glory Wilnis pokonał w ringu Israela Adesanyę, aktualnego mistrza UFC wagi średniej.

RELACJA

W trzeciej rundzie Wilnis podczas jednej z akcji złamał palec. Sędzia przerywa natychmiast pojedynek, jednak Wilnis nastawił palec i chce walczyć dalej. Niestety decyzja jest już nieodwracalna.

Paczuski wygrywa w 3 rundzie!

KSW 70 KARTA WALK

Walka wieczoru:

  • Mariusz Pudzianowski (16-7-0) vs. Michał Materla (31-8-0)

Pozostałe walki:

  • Daniel Omielańczuk (25-12-1) vs. Ricardo Prasel (12-3-0)
  • Rafał Kijańczuk (11-4-0) vs. Ivan Erslan (11-1-0)
  • Izu Ugonoh (1-1-0) vs. Marek Samociuk (3-2-0)
  • Damian Piwowarczyk (5-0-0) vs. Bartosz Leśko (11-2-2)
  • Radosław Paczuski (3-0-0) vs. Jason Wilnis (2-0-0)
  • Anita Bekus (5-2-0) vs. Roberta Zocco (3-3-0)
  • Albert Odzimkowski (11-6-0) vs. Tommy Quinn (9-5-0)
  • Łukasz Rajewski (11-7-0, 1 NC) vs. Barrio (9-2-0)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO