środa, 29 czerwca, 2022
Strona głównaKSWMocne słowa Macieja Kawulskiego! "Dopóki Izu tego nie przepracuje, to..."

Mocne słowa Macieja Kawulskiego! „Dopóki Izu tego nie przepracuje, to…”

Maciej Kawulski jasno wyraził swoją opinię na temat Izu Ugonoha po KSW 70. Jeden z właścicieli największej polskiej federacji MMA nie pozostawił złudzeń…

Ugonoh vs. Samociuk 2 – przebieg walki

Izu Ugonoh po raz 3. w karierze wyszedł do okrągłej klatki KSW, a po raz drugi naprzeciwko stanął zwycięzca 1. turnieju walk na gołe pięści Wotore, Marek Samociuk. W pierwszym starciu na KSW 60 Izu ruszył do ataku i brutalnie obijał rywala szukając skończenia przed czasem, ale ten przetrwał trudne chwile i nawet próbował poddać Ugonoha. Do drugiej odsłony boju Izu wyszedł potwornie zmęczony. Samociuk wykorzystał okazję, obalił rywala i już na macie rozbił go ciosami.

Tym razem było zgoła inaczej. Samociuk po chwili dystansu ruszył na byłego pięściarza i kick-boxera. Zdołał go w miarę szybko obalić i w parterze kontynuował dzieło zniszczenia. Izu Ugonoh próbował się bronić, jednak oponent był zbyt silny. Marek Samociuk wygrał przez TKO w 1. rundzie.

Koniec Izu Ugonoha w KSW?

Jednym z pytań często pojawiających się przed tym rewanżem było: co dalej z Izu, jeśli przegra? Sam Ugonoh podkreślał w rozmowie z mediami, że nie jest zadowolony ze swojego występu, jednak treningi sprawiają mu wielką radość i nie ma zamiaru zrezygnować z MMA… choć nie stwierdził jednoznacznie, że będzie to miało miejsce w KSW:

– Zakochałem się w tym sporcie. Trening, praca, nauka – to wszystko sprawia mi wielką przyjemność. Nie robię tego dla poklasku, dla kogoś. To jednak jest sport i każdy chce wygrywać. To też biznes i skoro federacja zatrudnia zawodnika, to ma swoje wymagania.. Ja sam jestem zawiedziony, że mi się nie udało, ale nie jestem zdruzgotany.

Jeden z właścicieli, Maciej Kawulski zaznaczał na kilka dni przed KSW 70, że ciężko mu sobie wyobrazić, co będzie dalej z Izu Ugonohem, jeśli ten przegra rewanż z Markiem Samociukiem. Rozmawiając z InTheCagePl po gali w mocnych słowach opisał całą sytuację.

Myślę, że ta sytuacja jest z mojego punktu widzenia definitywna. To jest rodzaj mindsetu, który jest do przepracowania. Tu nie chodzi o płuca… Jeżeli jesteś dobry na treningach, a nie radzisz sobie w momencie konfrontacji z dużą salą, z dużym stresem, to to nie jest dla ciebie miejsce.

KSW jest miejscem dla zawodników, którzy są gotowi. Są gotowi do najwyższych konfrontacji, nie tylko w rozumieniu sportowym, ale też performensowym. To presja, z którą chwilowo sobie Izu nie radzi. Dopóki tego w sobie nie przepracuje walcząc w mniejszych organizacjach, to miejsca w KSW nie ma.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Pochettino stawia PSG twarde warunki. Chce pieniędzy za sukcesy drużyny!

0
Dni Mauricio Pochettino na Parc de Princes są już policzone. Praktycznie pewne jest to, że na stanowisku menadżera zastąpi go Christophe Galtier. Francuski trener nie może być jednak zaprezentowany jako nowy boss, ponieważ przedłużają się negocjacje z Argentyńczykiem.