(VIDEO) Ruch nie dał szans Motorowi! Niebiescy wracają do pierwszej ligi!

Opublikowane 29 maja 2022, 18:49
0
0

Ruch Chorzów pewnie 4:0 ograł Motor Lublin. Niebiescy po zaledwie jednym sezonie spędzonym w eWinner 2 Lidze awansowali do Fortuna 1 Ligi!

Stadion przy ulicy Cichej został wypełniony przez fanów Ruchu Chorzów, którzy przed pierwszym gwizdkiem rozwiesili transparent “Na trybunach zrobiliśmy wszystko, kolej na Was – awans jest blisko”. W Chorzowie pojawiła się również spora grupa fanatyków Motoru.

Mecz rozpoczął się idealnie dla Ruchu Chorzów, ponieważ już w 6. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr. Wszystko przez zagranie ręką w polu karnym przez Tomasza Kołbona po strzale Tomasza Foszmańczyka.

Do wykonania rzutu karnego podszedł Michał Mokrzycki i pełnym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera Motoru Lublin.

Przyjezdni próbowali odpowiedzieć Niebieskim, lecz ta sztuka im się nie powiodła. Zamiast tego po 26. minutach gry Ruch wyszedł już na dwubramkowe prowadzenie.

Fatalny błąd popełnił Bartosz Zbiciak. Gracz Motoru próbował podać piłkę do bramkarza, ale zrobił to za lekko i futbolówkę przejął Daniel Szczepan, który w dogodnej sytuacji nie pozwolił sobie na pomyłkę!

Motor najbliżej bramki kontaktowej był w 43. minucie. Maciej Firlej został uruchomiony podaniem i wyszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem. Gracz przyjezdnych z oddaniem strzału zwlekał jednak tak długo, że uprzedził go defensor Niebieskich.

Po zmianie stron Motor mógł błyskawicznie strzelić gola na 2:1. Patryk Sikora zagrał ręką w polu karnym i gracze w żółtych koszulkach otrzymali rzut karny. Do jedenastki podszedł Rafał Król i…trafił w słupek!

W 67. minucie gości dobił Daniel Szczepan. Zawodnik Niebieskich wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Tym razem wykorzystał podanie Łukasza Janoszki.

Daniel Szczepan ustalił też końcowy wynik spotkania. W 85. minucie najpierw w polu karnym skiksował Jakub Malec, a potem do piłki dopadł właśnie wyżej wymieniony.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 3:0 (2:0)
Bramki: 7′ Mokrzycki (kar.), 26′, 67′ Szczepan