poniedziałek, 27 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaMarek Papszun z ostrą krytyką przepisu o młodzieżowcu! "Coraz głupsze i irracjonalne...

Marek Papszun z ostrą krytyką przepisu o młodzieżowcu! „Coraz głupsze i irracjonalne przepisy”

Przepis o obowiązkowym młodzieżowcu to temat, który budzi spore emocje. Ma on swoich zwolenników, jak i przeciwników. Wśród tych drugich jest min. Marek Papszun, który podczas ostatniej rozmowy z dziennikiem „Sport” otwarcie go skrytykował.

Po sezonie 2021/22 istniała szansa, że budzący mieszane uczucia przepis zostanie wykreślony z regulaminowy rozgrywek PZPN. Tak się jednak nie stało. Osoby decyzyjne postanowiły podtrzymać go nadal w mocy.

Taka decyzja znalazła oczywiście swoich zwolenników, ale i spore grono przeciwników. Jednym z nich jest trener Rakowa, Marek Papszun.

„Osłabiamy poziom naszej piłki, samych siebie. Jeżeli tak ma być, to wprowadzajmy coraz to głupsze i irracjonalne przepisy. Jeśli liczymy na to, że będziemy gonić Europę, lepiej grać w europejskich pucharach, to gratuluję coraz ciekawszych pomysłów” – mówił Papszun.

Szkoleniowiec Rakowa nie krył, że od początku był przeciwnikiem wprowadzania tej regulacji w przepisach rozgrywek.

„Byłem przeciwnikiem tej regulacji od pierwszego dnia jej wprowadzenia i artykułowałem to publicznie. Ten przepis się nie sprawdził. Nie ma sensownych argumentów na jego utrzymanie” – oznajmił.

Co więcej, Marek Papszun postanowił posiłkować się statystykami zawodników z rocznika 1999, którzy jeszcze nie tak dawno mieli właśnie status młodzieżowca.

„Było ich 38. Aż 24 zaliczyło regres. Niektórzy spadli na trzeci poziom rozgrywkowy, dwóm udało się wyjechać za granicę, a pięciu utrzymało się na poziomie ekstraklasy” – zaznaczył Papszun.

Źródło: Sport

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Źródło: screenshot YouTube

Gratulacje dla „Gamera” od dawnego rywala! „Walka na bardzo wysokim poziomie.”

0
Dzisiejszego poranka Mateusz Gamrot zwyciężył w swoim pierwszym main evencie pod banderą UFC. Polak pokonał na UFC Vegas 57 młodego gniewnego Armana Tsarukyana i zaczyna na poważnie myśleć o zaatakowaniu topu dywizji lekkiej. Gratulacje płyną z całego świata, także od byłego rywala "Gamera".