Piątek, 29 Marca, 2024

(VIDEO) Polacy punktują w Lidze Narodów! Druga wygrana Czesława Michniewicza z reprezentacją

fot: Screenshot
Opublikowane 1 czerwca 2022, 19:54
0
0

Reprezentacja Polski zaliczyła udaną inaugurację nowej edycji Ligi Narodów. Biało-Czerwoni ograli Walijczyków 2:1.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie we Wrocławiu nie zobaczyli ani jednej bramki. Nie oznaczało to jednak, że nie było ku temu sytuacji.

Pierwszą dogodną okazję już w 4. minucie miał Piotr Zieliński, który wyskoczył do główki i uderzył piłkę wrzuconą przez Mateusza Klicha. W tym wypadku zabrakło jednak precyzji.

W 21. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski został jednak powstrzymany przez golkipera Warda!

W następnych minutach Biało-Czerwoni oddali nieco pola Walijczykom, co skutkowało akcjami pod bramką strzeżoną przez debiutującego Kamila Grabarę. Najgroźniejszą okazję miał Daniel James, który w 31. minucie strzelił minimalnie obok słupka.

W 40. minucie Polacy powinni prowadzić 1:0! Tymoteusz Puchacz pognał lewą flanką i zgrał futbolówkę do nabiegającego Adama Buksy. Ten jednak minął się z piłką.

Biało-Czerwoni na drugą połowę wyszli bardzo pasywni. To szybko zemściło się stratą bramki. W 52. minucie z dystansu uderzył Jonathan Williams i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Polacy starali się odpowiedzieć i zrobili to po 20 minutach gry. Tymoteusz Puchacz znów pognał bokiem boiska, po czym podał piłkę do Jakuba Kamińskiego. Ten znakomicie zachował się w polu karnym i strzelił swoją debiutancką bramkę w reprezentacji!

W 85. minucie na bramkę Walijczyków uderzał jeszcze Robert Lewandowski. Jego strzał został zablokowany, lecz piłka szczęśliwie powędrowała pod nogi Karola Świderskiego, który zachował czujność i wyprowadził reprezentację na prowadzenie.

Polska – Walia 2:1 (0:1)
Bramki: 72′ Kamiński, 85′ Świderski – 52′ J. Williams

Reprezentacja Polski 8 czerwca czeka wyjazdowy pojedynek z Belgią. Walijczycy w najbliższym czasie nie będą grać w Lidze Narodów, ponieważ zmierzą się w finale barażów ze zwycięzcą spotkania Szkocja – Ukraina.