Wtorek, 23 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Hit na remis! Hiszpania i Portugalia dzielą się ze sobą punktami w Lidze Narodów

fot: Screenshot
Opublikowane 2 czerwca 2022, 22:37
0
0

W hicie czwartkowych zmagań w Lidze Narodów nie doszło do rozstrzygnięcia. Hiszpania po emocjonującym spotkaniu podzieliła się punktami z Portugalczykami.

Pierwsi bramce rywali zagrozili Hiszpanie. W 3. minucie zza pola karnego przymierzył Gavi. Kwadrans później zrobiło się gorąco pod bramką Simona, na którą uderzał Rafael Leao.

W 25. minucie gospodarze przeprowadzili skuteczny kontratak. Gavi zgrał futbolówkę do Paulo Sarabii, a ten wyłożył ją Alvaro Moracie, który otworzył wynik spotkania.

Chwilę później mogło być już 2:0, lecz Carlos Soler najpierw trafił w obrońcę, a następnie posłał piłkę nad poprzeczkę. Stan rywalizacji w 35. minucie mógł wyrównać Andre Silva, lecz uderzył nieznacznie obok słupka.

W 59. minucie kolejną okazję do strzelenia bramki miał Rafael Leao. Tym razem Portugalczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Simonem i przegrał ten pojedynek. W 62. minucie na boisku pojawił się nieobecny od pierwszej minuty Cristiano Ronaldo, który zmienił Otavio.

Obecność CR7 pomogła Portugalczykom w zdobyciu wyrównującego trafienia. W 82. minucie Joao Cancelo zgrał piłkę ze skrzydła wzdłuż bramki Hiszpanów, a tam czekał już na nią Ricardo Horta.

Hiszpania – Portugalia 1:1 (1:0)
Bramki: 25′ Morata – 82′ Horta

Hiszpanie w drugiej kolejce nowej edycji Ligi Narodów zmierzą się z Czechami. Portugalia podejmie natomiast Szwajcarię.