fot: Screenshot
Opublikowane 3 czerwca 2022, 22:40
0
0

Zimny prysznic czekał w czwartkowy wieczór reprezentację Belgii. Podopieczni Roberto Martineza przegrali z Holendrami aż 1:4!

W pierwszej połowie nic nie zapowiadała takiego dramatu Belgów. Przed zejściem do szatni padła tylko jedna przepiękna bramka autorstwa Stevena Bergwijna.

Po zmianie stron Holandia podkręciła jednak tempo. W 51. minucie Steven Berghuis porstopadłym podaniem uruchomił Memphisa Depaya, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Mignoleta.

Dziesięć minut później piłkę do siatki posłał Denzel Dumries. Wykorzysta on podanie od Daleya Blinda, który najszybciej dopadł do piłki odbitej po strzale Berghuisa przez golkipera Belgów.

Nie minęło kilka chwil, a Belgowie byli zmuszeni wyciągać piłkę z bramki po raz czwarty! Drugi raz na listę strzelców wpisał się Memphis Depay, który zrobił użytek z przytomnego zgrania piłki głową przez Daleya Blinda.

W 78. minucie rozmiary porażki mógł zmienić Timothy Castagne. Jego bramka nie została jednak uznana ze względu na pozycję spaloną, którą wykazała analiza VAR.

Belgom ostatecznie udało się wbić bramkę honorową. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry dokonał tego Mitchy Batshuayi.

Belgia – Holandia 1:4 (0:1)
Bramki: 90 + 3′ Batshuayi – 40′ Bergwijn, 51′, 65′ Depay, 61. Dumfries

8 czerwca podczas drugiej kolejki zmagań w Lidze Narodów Holendrzy zmierzą się na wyjeździe z Walijczykami. Belgów czeka domowy pojedynek z reprezentacją Polski.