fot: Screenshot
Opublikowane 5 czerwca 2022, 19:56
0
0

Reprezentacja Walii zdołała pokonać 1:0 Ukrainę i zapewniła sobie awans na mistrzostwa świata. O wyniku zadecydował gol samobójczy. Dla Walii to pierwszy awans na mundial od 64 lat!

W mecz lepiej weszła reprezentacja Ukrainy, która w pierwszych minutach była bardziej aktywna i dwukrotnie zagroziła bramce Walijczyków.

W 4. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Rusłan Malinowskiy. Jego starania ubiegł jednak Wayne Hennessey. Golkiper Smoków kilka minut później powstrzymał także obiecujący strzał Romana Jaremczuka.

W 34. minucie stadion w Cardiff wybuchł z radości. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Gareth Bale. Kapitan ekipy Smoków oddał strzał na bramkę Ukrainy. Tor lotu piłki próbował zmienić Andrij Jarmolenko. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że wbił ją do własnej bramki.

Niedługo potem doszło do sporej kontrowersji. Sędzia Mateu Lahoz w tej sytuacji nie podyktował rzutu karnego za przewinienie Joe Allena na Andriju Jarmolence.

Po zmianie stron Ukraina starała się gonić wynik. W 55. minucie bliski zdobycia bramki był Victor Tsygankov, ale w bramce czujny był Hennessey.

W 66. minucie stadion w Cardiff znowu zadrżał. Tym razem na uderzenie z dystansu zdecydował się Rusłan Malinowskiy. Posłana przez niego piłką nieznacznie minęła słupek bramki Walii.

Mimo starań przyjezdnych wynik spotkania nie uległ już zmianie. Najlepszą okazję w ostatnich minutach miał Artem Dovbyk, który uderzał z główki na bramkę gospodarzy. Walijczycy konsekwentnie oddalali zagrożenie od własnej bramki i dowieźli korzystny dla nich rezultat.

Walia – Ukraina 1:0 (1:0)
Bramki: 34′ Jarmolenko (sam.)

Reprezentacja Walii wraca na mistrzostwa świata po 64 latach. Smoki po raz ostatni grały na mundialu w 1958 roku! Walijczycy trafią do grupy B i zmierzą się z Anglią, USA oraz Iranem.