poniedziałek, 27 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaNiespodziewane wieści! Maciej Skorża odchodzi z Lecha Poznań!

Niespodziewane wieści! Maciej Skorża odchodzi z Lecha Poznań!

Lech Poznań w nadchodzącym sezonie będzie prowadził szkoleniowiec inny niż Maciej Skorża. Klub poinformował o pożegnaniu ze szkoleniowcem. Trener zrezygnował z posady ze względu na sprawy osobiste.

Maciej Skorża wrócił na Bułgarską w kwietniu 2021 roku. Na tym stanowisku zastąpił Dariusza Żurawia. Po fatalnym sezonie 2020/21 Skorża zdołał przywrócić Kolejorzowi blask i z powodzeniem walczył z nim o najwyższe cele.

Szkoleniowiec niespodziewanie poprosił jednak klub o rozwiązanie kontraktu. Powodem jego decyzji są sprawy osobiste.

Niestety, muszę w tym momencie zrezygnować z projektu Lech i z piłki nożnej w ogóle. Chciałbym bardzo mocno podziękować prezesom Piotrowi i Karolowi, dyrektorowi Tomkowi Rząsie i innym moim współpracownikom, a także piłkarzom, którzy wykonali na boisku fantastyczną pracę, za to jak mnie wspierali w ostatnim czasie, było to dla mnie ogromnie wzruszające. I pokazuje, że Lech to coś więcej niż klub – mówił w rozmowie z klubowymi mediami.

Maciej Skorża nie podał do informacji publicznej, co dokładnie było powodem jego decyzji. Poprosił jednak kibiców o zrozumienie.

„Drodzy kibice „Kolejorza”, wielka prośba do was o zrozumienie tej trudnej decyzji, jaką musiałem podjąć. Spotykałem się z dowodami sympatii z waszej strony niemal na każdym kroku, te piękne momenty pozostaną ze mną na zawsze”

Właściciel klubu, Piotr Rutkowski poinformował natomiast, że o decyzji Skorży wiedział już kilka dni wcześniej. Wraz ze współpracownikami próbował znaleźć rozwiązanie, które pozwalałoby trenerowi na kontynuowanie pracy.

„Trener Maciej Skorża podzielił się z nami swoją sytuacją. Mógł liczyć na pełne wsparcie od wszystkich osób w klubie w trakcie tego niezwykle wymagającego mistrzowskiego sezonu, a także w ostatnich dniach, kiedy pierwszy raz nam zasygnalizował, że chciałby zrezygnować. Staraliśmy się znaleźć wtedy takie rozwiązanie, które pozwoli mu kontynuować pracę w Lechu. Wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku dni rozmawialiśmy i wierzyliśmy, że to się uda” – zaznaczył Rutkowski.

„Z ogromnym żalem i wręcz ogromnym szokiem przyjęliśmy więc poniedziałkową ostateczną decyzję Maćka o tym, że musi nas opuścić. Zupełnie nie spodziewaliśmy się, że ta współpraca zostanie tak nagle przerwana. Rozumiemy jednak, że futbol jest ważny, bo daje nam niesamowite emocje, ale są sprawy o znacznie większym znaczeniu – stwierdził na zakończenie.

Źródło: Lech Poznań

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Jaś Kapela poznał rywala na PRIME MMA 2. Z kim zawalczy?...

0
Jaś Kapela od zawsze wzbudzał ogromne kontrowersje. Dzięki swojemu występowi na pierwszej gali PRIME, stał się jedną z wiodących postaci tej federacji. W miniony weekend poznał rywala, z którym zmierzy się już 9 lipca.