środa, 29 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka Nożna(VIDEO) Klęska w Łodzi! Młodzieżowa reprezentacja Polski nie dała rady Niemcom

(VIDEO) Klęska w Łodzi! Młodzieżowa reprezentacja Polski nie dała rady Niemcom

Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała 1:2 z Niemcami i zakończyła swój udział w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2023. Biało-Czerwonym do gry w barażach potrzebne było zwycięstwo.

Niewiele brakowało a Polacy podobnie jak w Niemczech, mogli dość szybko wyjść na prowadzenie. W 12. minucie dogodną okazję do strzelenia gola miał Kacper Kozłowski, lecz nieczysto uderzył w futbolówkę. Niedługo potem bramce Niemiec zagroził Bartosz Białek, ale jego próbę wybronił golkiper Mantl.

Kilka minut później Biało-Czerwonym odpowiedzieli Niemcy. Josha Vagnoman uderzył z narożnika pola karnego tuż obok słupka bramki Polaków. W 25. minucie Biało-Czerwoni nie mieli już tyle szczęścia. Ariel Mosór źle zgrał piłkę, a z jego prezentu skorzystał Youssoufa Moukoko.

Niespełna dziesięć minut później Polakom udało się doprowadzić do wyrównania. Michał Karbownik precyzyjnie dośrodkował piłkę w pole karne Niemców, a tam do główki przytomnie wyskoczył Bartosz Białek.

W pierwszej połowie doszło też do niemałej kontrowersji. Litewski sędzia w sytuacji ukazanej poniżej.

Niedługo po powrocie na murawę Biało-Czerwoni mogli wyjść na prowadzenie. W 53. minucie Kozłowski wypuścił na wolne pole Michała Skórasia, a ten niestety trafił tylko w poprzeczkę.

Kilka minut później zakotłowało się pod polską bramką. Na szczęście na posterunku był Bartosz Białek, który wybił futbolówkę z okolic linii bramkowej. Dobitka Niemców była już niecelna.

Chwilę później w polu karnym dobrze odnalazł się Michał Skóraś, lecz zamiast oddawać strzał poszukał jeszcze podania i stracił piłkę.

W 79. minucie piłka ponownie wpadła do polskiej bramki. Tym razem sędziowie nie uznali jednak tego trafienia z racji na zagranie ręką. Pięć minut później mowy o anulowaniu bramki już nie było. Youssoufa Moukoko zabawił się z polską defensywą i ostatecznie pokonał Cezarego Misztę.

Polska – Niemcy 1:2 (1:1)
Bramki: 34′ Białek – 25′, 84′ Moukoko