(VIDEO) Pogrom w Brukseli! Reprezentacja Polski rozbita przez Belgów

Opublikowane 8 czerwca 2022, 22:38
0
0

Reprezentacja Polski nie zaliczy do udanych meczu z Belgią. Biało-Czerwoni mimo dobrego początku i prowadzenia, ostatecznie przegrali aż 5:1.

Belgowie już na samym początku meczu dwukrotnie ostrzegli Polaków. Mitchy Batshuayi najpierw trafił w słupek, a za drugim razem do siatki, lecz z pozycji spalonej.

Napastnik reprezentacji Belgii dał o sobie ponownie znać w 16. minucie. Wtedy otrzymał podanie od Kevina de Bruyne, a jego strzał zatrzymał Bartłomiej Drągowski.

Polacy przetrwali nawał ataków gospodarzy, a następnie sami przesunęli się bliżej bramki Belgów. Biało-Czerwoni w 28. minucie po składnej akcji rozklepali defensywę gospodarzy i wyszli na prowadzenie. Najpierw Zieliński podał do Szymańskiego, a tan zgrał piłkę do Roberta Lewandowskiego, który pokonał interweniującego Mignoleta.

Niestety Biało-Czerwoni nie zdołali dowieźć prowadzenia do przerwy. Kevin de Bruyne uderzył z ostrego kąta, lecz jego strzał wybronił Drągowski. Zamieszanie w polu karnym Polaków sprawiło jednak, że piłka trafiła pod nogi Axela Witsela, który strzałem z dystansu dał Belgom remis.

Po powrocie na murawę Biało-Czerwoni ponownie byli zmuszeni do intensywnych działań w defensywie. W 57. minucie Drągowski uratował zespół przed stratą bramki po tym, jak odbił futbolówkę po strzale Dendonckera i dobitce Hazarda.

Dwie minuty później golkiper reprezentacji nie dał jednak rady powstrzymać Kevina de Bruyne, któremu wtórował Eden Hazard.

W 73. minucie niestety było już 3:1. Tym razem Mitchy Batshuayi zagrał piłkę do Leonardo Trossarda, a ten ze spokojem odwrócił się z piłkę i wpakował ją do bramki Biało-Czerwonych.

W 80. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Leonardo Trossard. Tym razem Belg popisał się przepięknym mierzonym strzałem z narożnika pola karnego.

Kilka minut później gola strzelił jeszcze Leander Dendocker, który popisał się efektownym strzałem zza pola karnego. Wynik spotkania w 93. minucie ustalił Lois Opena.

Belgia – Polska 6:1 (1:1)
Bramki: 42′ Witsel, 59′ De Bruyne, 73′, 80′ Trossard, 84′ Dendoncker, 90 + 3′ Openda – 28′ Lewandowski

W trzeciej kolejce zmagań w Lidze Narodów reprezentacja Belgii zmierzy się na wyjeździe z Walią. Biało-Czerwoni również w delegacji zagrają z Holendrami.