sobota, 25 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaPolski klub wystawiony na sprzedaż! "Nie powierzymy klubu byle komu"

Polski klub wystawiony na sprzedaż! „Nie powierzymy klubu byle komu”

Lechia Gdańsk w ostatnich sezonach regularnie plasuje się w górnej części Ekstraklasy. W zeszłej kampanii wywalczyła nawet prawo gry w europejskich pucharach. Przed nowym sezonem ma jednak zmienić swojego właściciela.

Na obecną chwilę 99% akcji Lechii Gdańsk posiada niemiecka firma Advancesport AG. To ma się jednak zmienić jeszcze przed startem sezonu 2022/23.

„Jesteśmy na etapie procesu sprzedażowego i nie chodzi tu tylko o Pacific Media Group, ale też o innych inwestorów. Chodzi o sprzedaż całego klubu. Jestem tu blisko dekadę, pan Josef Wernze ma 73 lata, ja skończę niedługo 55 lat i to dobry moment, żeby się zastanowić nad dalszym życiem. Przed nami sporo pracy, aby wszystko uporządkować” – mówił dla „Przeglądu Sportowego” prezes Adam Mandziara

Prezes przyznał również, że sytuacja finansowa Lechii prezentuje się obecnie bardzo zadowalająco. Mandziara zapewnia, że nowy właściciel nie przejmie żadnych długów.

„Nie zostawimy żadnych długów właścicielskich, jak ma to miejsce w innych przypadkach. To też pierwszy sezon, w którym wykażemy zysk. Nasz Excel wreszcie świeci na zielono, a nie na ciemnoczerwono, pokazując alert” – zaznaczył.

Adam Mandziara zdradził też, jak ma dokładnie ma wyglądać proces wyboru odpowiedniego kupca i sprzedaży klubu.

Byle kogo do Lechii nie wpuścimy. Jesteśmy też umówieni tak, że gdy będzie dwóch najpoważniejszych kandydatów, to spotkamy się razem z prezydent Dulkiewicz, aby współpraca z miastem funkcjonowała na odpowiednim poziomie. Do 10 czerwca potencjalni inwestorzy mogą złożyć swoje propozycje, następnie jest czas dla prawników i można przejrzeć całą strukturę i dokumentację. Z tego wybierzemy dwa podmioty” – podkreślił.

Źródło: Przegląd Sportowy

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

„Filipek” z mocną odpowiedzią dla „Daro Lwa”. Czy zawalczą razem w...

0
Potężne grzmoty na horyzoncie. Według słów Filipa "Filipka" Marcinka, "Boxdel" oraz Wojtek Gola mocno dążą do tego, aby skonfrontować go z Dariuszem "Lwem" Kaźmierczukiem.