poniedziałek, 27 czerwca, 2022
Strona głównaUFC(VIDEO) Joanna Jędrzejczyk brutalnie skończona! "JJ" kończy karierę!

(VIDEO) Joanna Jędrzejczyk brutalnie skończona! „JJ” kończy karierę!

Na gali UFC 275 w Singapurze doszło do rewanżu za Walkę Roku 2020. Przed najważniejszymi walkami wieczoru doszło do powrotu Królowej Słomkowych Joanny Jędrzejczyk, która spotkała się z inną byłą mistrzynią, Weili Zhang.

Bezsprzecznie najlepsza polska zawodniczka MMA, Joanna Jędrzejczyk, po dwóch latach nieobecności powróciła na UFC 275! Polka po raz ostatni mierzyła się z tą samą zawodniczką, co na gali w Singapurze, czyli z Weili Zhang. Wówczas po bliskiej niejednogłośnej decyzji pas wagi słomkowej pozostał w rękach Chinki, choć „JJ” i wielu ekspertów uważało, że werdykt powinien być odwrotny. Wcześniej pochodząca z Olsztyna fighterka radziła sobie dość w kratkę. Po 14. wygranych i pięciu kolejnych obronach pasa (rekord dywizji) Jędrzejczyk dwukrotnie musiała uznać wyższość Rose Namajunas. Między wygranymi przez decyzję z Tecią Torres i Michelle Waterson Polka zaatakowała jeszcze dywizję muszą, przegrywając na kartach sędziowskich z Valentiną Shevchenko.

Jak zauważyła w jednym z wywiadów Joanna Jędrzejczyk, Weili Zhang zmieniła się po ich pojedynku na UFC 248. Tym razem jednak Polka podeszła do starcia z większym szacunkiem do Chinki, nie implementując żadnego trash-talku. Zawodniczka z Państwa Środka po pokonaniu Polki spotkała się dwukrotnie z Rose Namajunas. Pierwszy pojedynek nie potrwał długo – „Thug” odzyskała utracony pas po KO w 1. rundzie. Rewanż na UFC 268 również nie poszedł po myśli Zhang, która przegrała niejednogłośną decyzją.

Zhang vs. Jędrzejczyk – relacja

Runda 1

Zawodniczki zaczęły od dystansu. Aśka ruszyła z niecelnym kopnięciem, trafiła ją Zhang, ale dobrze odpowiedziała Polka. Low kickami atakuje Chinka, dobrze kontruje JJ. Blisko podeszła Magnum, ale Jędrzejczyk wyprowadza kapitalne podcinające kopnięcie! Zawodniczki nie kalkulują, wyprowadzają mocne serie. Zhang Weili sprowadza Polkę, zasypuje ciosami, ale podnosi się JJ. Zaraz jednak Chinka ponownie obala i zdecydowanie dominuje zapaśniczo nad Joanną Jędrzejczyk. Mocno dociąża Polkę Zhang, wyprowadza ciosy, ale podnosi walkę Aśka, jednak zaraz znów Weili sprowadza. Zdobywa dosiad Chinka, broni się Jędrzejczyk, ale sytuacja nie wygląda najlepiej. Leci łokieć z góry, skręca się Olsztynianka. Kolejne łokcie lecą na głowę JJ, skręca się jednak Polka i wraca na nogi. Musi jednak poprawić obronę przed obaleniami w 2. rundzie. Atakuje jeszcze JJ, mocny prawy ląduje na szczęce Magnum, która podcina jeszcze Polkę.

Runda 2

Od razu zaczynają od low kicków byłe mistrzynie. Polka wyprowadza kolejne, atakuje Zhang kopnięciami na brzuch. Mocno trafiła lewym hakiem Jędrzejczyk. Niezłą kombinację wyprowadza rywalka, która trafia kolejnymi kopnięciami na korpus. Unika uderzenia Polka, próbuje wyprowadzić kombinację, ale Weili Zhang zapina klincz na siatce. Udanie broni się jednak Aśka odwracając sytuację. Jędrzejczyk podchodzi blisko, atakuje serią I OBRYWA OBROTOWĄ PIĘŚCIĄ! ZHANG WEILI KOŃCZY JOANNĘ JĘDRZEJCZYK!

Oficjalny wynik: Weili Zhang wygrywa przez KO w 2. rundzie!

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

PZPN odniósł się do pozwu Michniewicza przeciwko Jadczakowi: „To prywatna inicjatywa”

0
Czesław Michniewicz spotka się w sądzie z Szymonem Jadczakiem. Dziennikarz "Wirtualnej Polski" po raz kolejny zarzucił selekcjonerowi powiązania z aferą korupcyjną. Sprawę skomentował także PZPN.