sobota, 25 czerwca, 2022
Strona głównaUFCWielki pech Glovera Teixeiry! Zabrakło mu 28. sekund! Mamy karty punktowe z...

Wielki pech Glovera Teixeiry! Zabrakło mu 28. sekund! Mamy karty punktowe z main eventu UFC 275.

Za nami hitowa gala UFC 275 podczas której nie zabrakło wielkich walk. Main eventem był pojedynek Glover Teixeira vs. Jiri Prochazka o pas mistrzowski wagi półciężkiej. UFC opublikowało karty punktowe z tego pojedynku!

Najważniejszą walką UFC 275 było starcie Glover Teixeira vs. Jiri Prochazka. Brazylijczyk bronił w nim tytułu mistrza wagi półciężkiej, który zdobył na UFC 267 poddając w 2. rundzie Jana Bałchowicza. Czech z kolei do tego pojedynku podchodził na fali 12. kolejnych zwycięstw, z czego 2 odniósł w UFC. Przed czasem kończył zawodników, którzy podchodzili w przeszłości do walki o pas: Volkana Oezdemira oraz Dominicka Reyesa.

Teixeira vs. Prochazka – relacja

Glover Teixeira zaczął naprawdę dobrze. Już w 1. rundzie obalił Prochazkę i całkowicie zdominował go w parterze. Próbował poddawać pretendenta, ten jednak wykazał się wielkim sercem, ale też świetną defensywą uciekając z parteru. Drugą odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczął Jiri Prochazka, który kapitalnie atakował w stójce. Atakując w swoim stylu, wyprowadzał mieszane uderzenia – szły podbródkowe, sierpy i… latające kolano, przez które wylądował w parterze. Tam Glover Teixeira zdobył pełny dosiad i spuszczał ciężkie łokcie na głowie Denisy.

Kolejna odsłona była bardziej pod dyktando pretendenta, który atakował z różnych kątów. Mistrz ratował się próbując przenieść walkę do parteru, jednak Czech uciekał. W końcu jednak, gdy Glover wylądował na plecach Prochazka postanowił go poobijać, a następnie szukał poddania! Wszystko okazało się jednak być pułapką Teixeiry, który sprytnie odwrócił sytuację i w ostatnich sekundach 3. odsłony spuszczał łokcie na głowę pretendenta.

Przedostatnia runda to dominacja Brazylijczyka. Rozpoczął od ciosu na wątrobę, po którym obalił Denisę i szukał poddania. Jiri Prochazka wytrzymał nacisk championa i odwrócił sytuację, po czym sam zasypywał przeciwnika ciosami. Teixeira znalazł się zaraz za plecami Czecha, jednak nie zdołał zapiąć duszenia zza pleców.

Ostatnia odsłona to istny rollercoaster. Glover trafił Jiriego potężnymi ciosami, któremu na rękę wyszła nieudana próba gilotyny przez mistrza. Prochazka doszedł do siebie, wrócił do stójki i ponownie zaatakował. Tam jednak krew poczuł Brazylijczyk, który trafiał wielokrotnie, choć był to efekt braku gardy ze strony pretendenta. Glover Teixeira sprowadził oponenta i z łatwością zdobył dosiad. Prochazka uciekł odpychając się od siatki, po czym z pozycji bocznej tylnej udało mu się założyć duszenie zza pleców! Brazylijczyk odklepał i stracił pas na 28 sekund przed końcem walki! Jiri Prochazka został nowym mistrzem UFC.

Karty punktowe Teixeira vs. Prochazka

Niedługo po zakończeniu walki wieczoru UFC opublikowało karty punktowe starcia Glover Teixeira vs. Jiri Prochazka. Okazuje się, że Brazylijczykowi zabrakło tych 28. sekund, by zaliczyć udaną pierwszą obronę tytułu mistrzowskiego.

Jak można zauważyć na poniższej grafice, aż dwóch z trzech sędziów punktowych zapisało na korzyść Teixeiry 1. ,2. oraz 3. rundę. Jeden z arbitrów uznał, że fighterzy mieli tyle samo udanych odsłon. Widać Jiri Prochazka wziął sobie do serca słynne słowa Dany White’a: Nigdy nie zostawiaj wyniku walki sędziom.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

„Filipek” z mocną odpowiedzią dla „Daro Lwa”. Czy zawalczą razem w...

0
Potężne grzmoty na horyzoncie. Według słów Filipa "Filipka" Marcinka, "Boxdel" oraz Wojtek Gola mocno dążą do tego, aby skonfrontować go z Dariuszem "Lwem" Kaźmierczukiem.