środa, 29 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaMinister Sportu ostro o Macieju Rybusie! "Wybrał kasę i spokój niż szacunek...

Minister Sportu ostro o Macieju Rybusie! „Wybrał kasę i spokój niż szacunek w Polsce”

Maciej Rybus podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa. Decyzję obrońcy w mocnych słowach skomentował minister sport – Kamil Bortniczuk.

W ostatnich miesiącach większość zawodników spoza Rosji opuściła tamtejszą ligę. Wszystko ze względu na działania wojenne prowadzone na Ukrainie. Po zakończeniu współpracy Macieja Rybusa z Lokomotiwem Moskwa spodziewano się, że i on postąpi podobnie i wyjedzie na dobre z Rosji.

Obrońca postanowił jednak zostać i podpisał kontrakt z innym rosyjskim klubem, a mianowicie dołączył do Spartaka Moskwa. Po ogłoszeniu tej decyzji na reprezentanta Polski spadła fala krytyki.

„Gdyby Maciek przyjechał do Polski i posłał dzieci do przedszkola czy szkoły, to nie byłyby to miłe chwile. Dzieci słuchają i przenoszą to na grunt młodzieżowy. Zostaje w Rosji, jego rodzina jest bezpieczna. Nigdy nie wiadomo, co by się wydarzyło” – Tak jego decyzję tłumaczył agent Mariusz Piekarski.

Całkowicie innego zdania jest jednak minister sportu Kamil Bortniczuk. Polityk w ostrych słowach skomentował decyzję Macieja Rybusa.

„Maciej Rybus wybrał „kasę i spokój w domu”, w miejsce szacunku w Polsce i szans na grę w reprezentacji. Jego prawo. Dorabianie do tego wyboru ideologii przed menedżera – poniżej wszelkiego poziomu” – napisał w swoich mediach społecznościowych.

Wcześniej post o podobnej narracji wstawił także wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Marcin Przydacz.

„Nie ma już nic bardziej żenującego, niż zasłanianie się „dobrem rodziny”, gdy chodzi po prostu o duże pieniądze. A to krwawe pieniądze. Mam nadzieje, że nie będzie już dla niego miejsca w reprezentacji. Gra z „orzełkiem” na piersi to honor i tylko dla takich, którzy to rozumieją” – stwierdził.

Stanowisko w tej sprawie podjął już również prezes PZPN. Cezary Kulesza stwierdził, że nie zamierza on mieszać polityki do sportu i decyzję o powoływaniu Macieja Rybusa zostawia selekcjonerowi.

Po to wybrałem selekcjonera, aby to on decydował o powołaniach. I o nich nie będzie decydował ani prezes PZPN, ani ministerstwo, ani kibice. Zgadzam się z trenerem Michniewiczem, że dziś najważniejszy jest mecz z Belgią w Warszawie, a nie sytuacja zawodnika, którego z nami nie ma. Ale sprawa ta na pewno wróci i selekcjoner w pełni wytłumaczy swoje stanowisko” – ogłosił w rozmowie ze stacją „Eurosport”.

Źródło: Twitter / Eurosport

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze