sobota, 25 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaObniżka pensji Brzęczka, gorzkie słowa Błaszczykowskiego i porównanie...do Małysza. Wisła Kraków z...

Obniżka pensji Brzęczka, gorzkie słowa Błaszczykowskiego i porównanie…do Małysza. Wisła Kraków z „planem naprawczym”

W poniedziałek 13 czerwca odbyła się specjalna konferencja dotycząca przyszłości Wisły Kraków. Oto najważniejsze słowa, jakie padły podczas całego wydarzenia.

Po prawie miesiącu od spadku Wisły Kraków do Fortuna 1 Ligi władze Białej Gwiazdy zorganizowały specjalne spotkanie mające na celu poruszyć temat przyszłości drużyny. W sali konferencyjnej zebrały się najważniejsze osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie klubu.

Na początku głos zabrali Dawid Błaszczykowski i Maciej Bałaziński. W ich wypowiedziach zabrakło konkretów. Panowie za główne przyczyny spadku uznali min. zbyt dużą liczbę obcokrajowców. Dawid Błaszczykowski podał również informację o złożeniu dymisji ze swojego stanowiska, która jednak została odrzucona. Oznacza to, że pozostanie on w klubie przynajmniej na jeszcze jeden rok.

Kolejną kwestią poruszoną na konferencji była posada Jerzego Brzęczka. Trener również pozostanie w klubie na kolejny rok, lecz w najbliższym sezonie będzie pobierał jedynie 25% swojej dotychczasowej pensji.

„Chcieliśmy, żeby sztab szkoleniowy pozostał. Udało się to zrobić, bo ci ludzie też czują się odpowiedzialni za całą sytuację. Tytułem przykładu, mam nadzieję, że się nie pogniewa. Trener Jerzy Brzęczek zgodził się pracować za 1/4 wynagrodzenia, które miał wcześniej. Tylko dlatego, bo chce coś udowodnić i pomóc Wiśle. To jest jego cel” – ogłosił Maciej Bałaziński.

Sam Bałaziński podczas dalszych rozmów z dziennikarzami pokusił się o dość oryginalne stwierdzenie i porównał Wisłę Kraków z…Adamem Małyszem.

„O co gramy? Chcemy jak mistrz Małysz, który chciał oddać dwa równe skoki. Chcielibyśmy wygrywać kolejne mecze bez względu na warunki atmosferyczne, kontuzje przeciwnika, gorszą dyspozycję sędziów i wiele różnych czynników. Miejsce Wisły Kraków jest w Ekstraklasie. Zrobimy wszystko, żeby do tego celu się przybliżyć” – stwierdził.

Jarosław Królewski podczas konferencji wygłosił mowę o „perspektywie marsjańskiej”.

„Chcemy wzmocnić nasze kompetencje, tzw. „perspektywę marsjańską”, która w jakimś tam aspekcie może również pomóc. Wisła jako jeden z nielicznych klubów w Polsce ma wspaniałe otoczenie biznesowe, wspaniałą społeczność” – mówił

„Czym jest „perspektywa marsjańska”? Już wyjaśniam. Oznacza to, że chcielibyśmy być może więcej posłuchać. To jest lekcja pokory, którą gdzieś tam mamy. Przy czym to nie jest tak, że tego nie robiliśmy, ale efekty są, jakie są” – rozjaśnił Królewski.

Najmniej widoczny podczas konferencji prasowej był Jakub Błaszczykowski. Najbardziej kojarzona z Wisłą Kraków postać zabrała głos tak naprawdę dopiero po bezpośrednim pytaniu od dziennikarza znajdującego się na sali. Później odniósł się jeszcze do zachowania kibiców Wisły podczas meczu z Wartą Poznań.

„Wychodząc na boisko przed meczem z Wartą Poznań nigdy bym się nie spodziewał, że będę słyszał śmiech kibiców na stadionie w moją stronę, ale niestety tak jest. Wiem o tym, że łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Biorę całą odpowiedzialność za to, co tu się dzieje. Życie moje pokazało, że nigdy się nie poddałem i teraz też nie mam takiego zamiaru” – powiedział Jakub.

YouTube video

Źródło: YouTube

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

„Filipek” z mocną odpowiedzią dla „Daro Lwa”. Czy zawalczą razem w...

0
Potężne grzmoty na horyzoncie. Według słów Filipa "Filipka" Marcinka, "Boxdel" oraz Wojtek Gola mocno dążą do tego, aby skonfrontować go z Dariuszem "Lwem" Kaźmierczukiem.