(VIDEO) Nieudany rewanż. Belgia znów lepsza od Polski

Opublikowane 14 czerwca 2022, 22:36
0
0

Reprezentacja Polski nie dała rady Belgom i na Stadionie Narodowym przegrała z nimi 0:1. Biało-Czerwoni mimo porażki zachowali trzecią pozycję w swojej grupie.

Belgowie od samego początku kąsali polską defensywę długimi podaniami za plecy defensorów. Goście wynik otworzyli w 16. minucie.

To właśnie wtedy Youri Tielemans posłał miękkie dogranie w pole karne Biało-Czerwonych. Tam na piłkę czekał już Mitchy Batshuayi, który strzałem głową posłał piłkę do siatki reprezentacji Polski.

W 32. minucie futbolówka po raz drugi zatrzepotała w bramce Polaków. Eden Hazard przelobował Wojciecha Szczęsnego, ale jego trafienie nie zostało uznane ze względu na pozycję spaloną.

Dziesięć minut później przed kolejną szansę na zdobycie bramki stanął Mitchy Batshuayi. Tym razem jego uderzenie zablokował Mateusz Wieteska.

Biało-Czerwoni najlepszą okazję do wyrównania stanu rywalizacji mieli tuż przed końcowym gwizdkiem. Robert Lewandowski posłał górną piłkę do Nicoli Zalewskiego, a ten uderzył z pierwszej piłki, lecz zrobił to minimalnie niecelnie!

Po zmianie stron nadal więcej z gry mieli Belgowie, jednak nie byli oni w stanie zamienić swoich okazji na bramkę. Najgroźniej było po akcji Loisa Opendy, który w sytuacji sam na sam strzelił w Wojciecha Szczęsnego. Minutę wcześniej na bramkę Belgów groźnie z głowy uderzał Kamil Glik.

W 83. minucie ponownie zagrzało się pod bramką reprezentacji Polski. Wprowadzony w drugiej połowie Leonardo Trossard poradził sobie z defensywą Biało-Czerwonych i oddał strzał na bramkę, w której jednak czujny był Wojciech Szczęsny!

Polacy uaktywnili się w ostatnich minutach regulaminowego czasu gry. W 87. minucie ekwilibrystyczny strzał oddał Karol Świderski. Minutę później mocno, lecz niecelnie na bramkę Belgów uderzył Jakub Kiwior.

W 90. minucie kolejną sytuację sam na sam zmarnował Lois Openda. Chwilę później rezultat mógł wyrównać Karol Świderski, lecz jego uderzenie odbiło się od słupka!

Polska – Belgia 0:1 (0:1)
Bramki: 16′ Batshuayi

W drugim spotkaniu “polskiej grupy” Holandia wygrała 3:2 w Rotterdamie z Walią.