Czesław Michniewicz skomentował mecz z Belgią i pochwalił jednego z zawodników: „Największy wygrany zgrupowania”

fot: YouTube
Opublikowane 15 czerwca 2022, 00:01
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Czesław Michniewicz podczas wywiadu po meczu z Belgią skomentował spotkanie, ale i całe zgrupowanie. Wskazał również, kto zyskał najwięcej w jego oczach.

Reprezentacja Polski meczem z Belgią na Stadionie Narodowym zakończyła czerwcowe zgrupowanie. Za Biało-Czerwonymi cztery wymagające spotkania. Niestety na zakończenie Polakom nie udało się wziąć rewanżu na Belgach.

„Zawsze liczy się wynik. Przegraliśmy 0:1, ale przegraliśmy i to najważniejsza informacja wieczoru. Bardzo chcieliśmy zdobyć punkty. Nie tyle zrewanżować się za wysoką porażkę, ale przede wszystkim zagrać dobre spotkanie, udowodnić sobie, że potrafimy grać lepiej. Myślę, że w obronie zagraliśmy zdecydowanie lepiej. Przeciwnik nie stwarzał tak łatwo sytuacji przez środek. Szukał innych rozwiązań. Grał dłuższym podaniem, za plecy naszych obrońców” – mówił o meczu Michniewicz.

Trener odniósł się także do stylu gry Polaków. Selekcjoner przyznał, że w spotkaniach były momenty, po których mecz mógł zakończyć się remisem.

„Belgowie oczywiście częściej mieli piłkę od nas. My byliśmy skupieni, żeby ją odebrać i szukać szansy na kontratak. Były też momenty dobrego rozegrania. Żałuję okazji Zalewskiego i Szymańskiego przed przerwą, w końcówce bardzo ładny strzał oddał Świderski. Momenty były. Można było z tego pokusić się o remis” – stwierdził.

Czesław Michniewicz wskazał także zawodnika, który jego zdaniem zyskał najwięcej na tym zgrupowaniu. To Jakub Kiwior, który jak się okazuje, zrobił największe wrażenie na selekcjonerze.

„To nie był łatwy mecz dla całej drużyny, a w szczególności dla środkowych obrońców. Stoczyli dużo pojedynków jeden na jeden – bezpośrednich i biegowych. Kuba Kiwior może być jednym z największych wygranych tego zgrupowania. Przyjechał jako nieznany zawodnik, a swoją postawą z Holandią i dzisiaj pokazał, że może być tym, którego szukamy od lat. Ma lewą nogę, duży spokój w grze, mądre ustawienie, świetną technikę i dobre wyprowadzenie – zaznaczył.

Trener skomentował również debiut Mateusza Wieteski.

„Mati Wieteska zadebiutował w trudnym momencie, ale też oceniam go pozytywnie. Nie widziałem z bliska sytuacji z bramką. Wiem, że był blisko. Czy można było więcej zrobić? Trudno mi to powiedzieć, nie widziałem” – mówił o Wietesce.

Michniewicz odniósł się także do sytuacji bramkowych w wykonaniu Nicoli Zalewskiego czy też Karola Świderskiego.

„Szkoda, że Robert Lewandowski nie został sam obsłużony w taki sposób, jak obsłużył Nicolę Zalewskiego czy Karola Świderskiego. Być może byśmy zdobyli z tego bramkę. Piłki były wręcz idealne” – stwierdził.

Więcej o meczu Polska – Belgia:

Źródło: TVP Sport

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments