środa, 29 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaLegia Warszawa z nowym golkiperem! "Od początku chcę wprowadzić doświadczenie"

Legia Warszawa z nowym golkiperem! „Od początku chcę wprowadzić doświadczenie”

Stołeczny klub ogłosił nowy transfer. Kontrakt z Legią podpisał właśnie 27-letni bramkarz Dominik Hładun.

Hładun od 2013 roku występował w barwach Zagłębia Lubin. W międzyczasie przebywał też na wypożyczeniu w Chojniczance Chojnice. Dla Miedziowych rozegrał 113 spotkań. 28 razy udało mu się zachować czyste konto.

Dominik przeszedł do Legii Warszawa na zasadzie wolnego transferu. W czerwcu wygasł jego kontrakt z Zagłębiem Lubin. W ekipie Miedziowych spędził łącznie 8 sezonów (w sezonie 2015/16 był wypożyczony do Chojniczanki Chojnice). Z Wojskowymi związał się czteroletnią umową.

„Kiedy odzywa się do ciebie taki klub jak Legia, to ciężko jest odmówić. Jestem bardzo zaszczycony, że znalazłem się w tym miejscu. Od początku chcę wprowadzić doświadczenie, a także organizacje gry w obronie, również kiedy mamy piłkę” – mówił podczas pierwszej rozmowy w nowych barwach.

W ubiegłej Kampanii Hładun rozegrał większość spotkań. Między słupkami Zagłębia pojawił się 23 razy w Ekstraklasie i 3 razy w Pucharze Polski. Sześciokrotnie zachował czyste konto.

„Dominika Hładuna oglądaliśmy od dłuższego czasu i dysponujemy wieloma raportami na jego temat z ostatnich lat. Mamy bardzo młodych bramkarzy, Dominik jest bardziej doświadczony, ma blisko 27 lat i ponad 100 występów w Ekstraklasie. Pomimo wieku ma potencjał, żeby się jeszcze rozwijać” – mówił o nim Jacek Zieliński.

„Jest bardzo sprawny, szybki, ma dobry refleks, odpowiada nam również w elemencie gry piłką. Liczę na pracę trenera Dowhania, u którego bramkarze osiągają szczyty swoich możliwości” – dodał dyrektor sportowy Legii.

Dominik Hładun o miejsce w składzie będzie rywalizował przede wszystkim z Cezarym Misztą. Po sezonie 2021/22 Wojskowych opuścili bowiem dwaj inni bramkarze. Mowa tu o Arturze Borucu i Richardzie Strebingerze.

Źródło: Legia Warszawa

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze