sobota, 25 czerwca, 2022
Strona głównaKSWDoussis otwiera galę KSW 71! W drugiej rundzie poddaje Dzwoniarka

Doussis otwiera galę KSW 71! W drugiej rundzie poddaje Dzwoniarka

Pojedynkiem otwierającym galę KSW 71 w Toruniu było starcie debiutującego w okrągłej klatce Przemysława Dzwoniarka z pochodzącym z Grecji reprezentantem Niemiec, Markiem Doussisem.

Marc Dousiss ma już za sobą debiut w okrągłej klatce KSW. Podczas gali KSW 65 zmierzył się z niepokonanym wówczas Damianem Piwowarczykiem. Starcie rozegrało się na przestrzeni dwóch rund, w których Marc szukał swojej szansy w grze parterowej i zapasach. Ostatecznie jednak sam wpadł w technikę kończącą Polaka i musiał uznać jego wyższość w klatce.

Dla Dousissa była to pierwsza przegrana w karierze. Marc przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w styczniu roku 2018 w Niemczech i w ciągu dwunastu miesięcy zanotował cztery wygrane przed czasem. Wchodząc do KSW miał na swoim koncie osiem pojedynków, z których tylko jeden został nierozstrzygnięty. W pozostałych walkach Dousiss wygrywał przed czasem nokautując lub poddając swoich rywali.

Dla Przemysława Dzwoniarka walka na KSW 71 będzie drugim podejściem do największej marki MMA w Polsce. Zawodnik ten miał po raz pierwszy stanąć w okrągłej klatce podczas gali KSW 66 w Szczecinie. Był zestawiony wówczas z Wojciechem Januszem. Ostatecznie jednak, na kilka dni przed galą, musiał wycofać się z pojedynku.

Dzwoniarek ma na swoi koncie dopiero pięć zawodowych pojedynków, ale bił się już dla takich organizacji jak ACA, Babilon MMA czy Armia Fight Night. W dwóch ostatnich pojedynkach Przemysław zanotował dwie mocne wygrane, które zdobył przez nokaut, a teraz wszedł do klatki KSW, aby kontynuować dobrą passę zwycięstw.

RELACJA

Runda 1

Doussis rozpoczął kopnięciami na nogę. Dzwoniarek z impetem ruszył po nogi i docisnął rywala do siatki. Marc Doussis próbował uderzać z dołu, Polak jednak znakomicie go kontrolował i również atakował. Dzwoniarek się wyprostował i uderzył oponenta kilka razy, ale wyskoczył mu Doussis. To on znalazł się w pozycji dominującej i przeprowadził mocny atak. Poszły kolana na głowę Polaka. W klinczu na siatce kolejne doszły na głowę Dzwoniarka. Oberwał też mocnym high kickiem, ale ratował się kolejnym pójściem w nogi. Doussis jednak świetnie się obronił. Trafił bardzo mocnym kolanem na brzuch Dzwoniakrka i kontynuował ataki na jego korpus.

Runda 2

Ponownie Przemek ruszył po skuteczne obalenie na początku rundy. Duża dominacja ze strony Polaka, który inteligentnie się podnosił i spuszczał mocne ciosy na głowę rywala. Doussis próbował się uwolnić, gdy Dzwoniarek zmieniał pozycję. Przemysław miał jednak więcej sił i przeszedł do półgardy z góry. Uciekał Niemiec, Dzwoniarek zajął tylny klincz i próbował duszenia zza pleców. Niemiec zaatakował kopnięciem na wątrobę, Dzwoniarek ratował się sprowadzeniem… Ale Marc Doussis szybko łapie go za szyję i poddaje!

Karta walk

Walka wieczoru:

Marian Ziółkowski (24-8-1, 1 N/C) vs. Sebastian Rajewski (12-6) – o pas wagi lekkiej

Karta główna:

Marcin Różalski vs. Errol Zimmerman – walka na zasadach K-1 w małych rękawicach

Borys Mańkowski (22-9-1) vs. Daniel Torres (13-5, 1 N/C)

Artur Szpilka (0-0) vs. Sergiej Radczenko (1-1)Roman Szymański (15-6) vs. Valeriu Mircea (26-7-1)

Jakub Wikłacz (12-3-1) vs. Bruno Augusto dos Santos (10-3)

Filip Stawowy (9-2) vs. Michal Martínek (9-3)

Donovan Desmae (15-8) vs. Artur Sowiński (22-13, 2 N/C)

Marc Doussis (7-1, 1 N/C) vs. Przemysław Dzwoniarek (3-1)

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

„Filipek” z mocną odpowiedzią dla „Daro Lwa”. Czy zawalczą razem w...

0
Potężne grzmoty na horyzoncie. Według słów Filipa "Filipka" Marcinka, "Boxdel" oraz Wojtek Gola mocno dążą do tego, aby skonfrontować go z Dariuszem "Lwem" Kaźmierczukiem.