(VIDEO) Marcin Held bez szans! Polak przegrywa i nie awansuje do kolejnej rundy PFL!

Źródło: Twitter
fot. Twitter
Opublikowane 18 czerwca 2022, 13:17
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Minionej nocy doszło do rewanżu za pojedynek sprzed 14. miesięcy. Marcin Held wystąpił na gali PFL 4, a jego rywalem był Natan Schulte.

Marcin Held to prawdziwy obieżyświat – mierzył się zarówno w Bellatorze, jak i UFC, a przed kilkoma laty walczył także w ACB i ACA. W ostatnich 5. starciach Polak mógł być z siebie zadowolonym. Pokonał dwóch przeciwników z rzędu przed czasem, a kolejnym dwóm nie dał najmniejszych szans na kartach sędziowskich. Jednym z nich był przeciwnik z PFL 4: 2022 Regular Season.

Natan Schulte to Brazylijczyk, który przegrał przed dwoma miesiącami z Olivierem Aubin-Mercierem. Gwoli przypomnienia, Kanadyjczyk w poprzednim sezonie wypunktował też Marcina Helda. Polak, jak i Aubin-Mercier przed PFL 4: 2022 Regular Season byli jedynymi, którzy wygrywali w Professional Fighters League z popularnym „Russo”.

Held vs. Schulte – relacja

Runda 1

Schulte natychmiast przeszedł do ataku. Proste i low kicki latały bardzo szybko – ewidentnie Brazylijczyk chciał narzucić swoje tempo. Marcin Held odpowiedział kilkoma ciosami i okrężnym prawym, który pozwolił Natanowi na klincz. Choć Polak się wybronił, oberwał zaraz kolejnymi uderzeniami.

Runda 2

Druga odsłona zaczęła się identycznie, co pierwsza. Inicjatywę przejął Natan Schulte, który wyprowadził serię celnych low kicków. Marcin Held dobrze wszedł w nogi i skutecznie obalił Brazylijczyka. To jednak nic nie dało i dwukrotny wygrany PFL szybko wrócił do stójki. Polak coraz częściej obrywał, z różnych stron i na różne sposoby. Schulte dobrze wyprowadzał kopnięcia i proste. Marcin odpowiedział na jedno z kopnięć na korpus swoim jabem, ale w kontrze otrzymał prawy sierp na czaszkę. Pod koniec rundy Held punktował pojedynczymi ciosami, jednak tę odsłonę musiał spisać na straty.

Runda 3

Rozumiejąc błędy popełnione wcześniej, to Marcin Held rozpoczął aktywniej ostatnią odsłonę. Niestety sytuacja szybko wróciła do obrazu z ostatnich 10 minut: Schulte zajął środek klatki i atakował Polaka na różne sposoby. Held inkasował low kick za low kickiem i próbował odpowiedzieć, posyłając lewy na twarz rywala. „Russo” jednak dominował, a jedyne co mógł zrobić Marcin, to wycofać się do defensywy. Natan Schulte bronił wszystkie próby sprowadzenia i w ostatnich chwilach walki narzucił jeszcze większe tempo

Oficjalny wynik: Natan Schulte wygrał jednogłośną decyzją sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments