środa, 29 czerwca, 2022
Strona głównaKSW(VIDEO) Martínek zdeklasował Stawowego! Brutalnie rozbił go na pełnym dystansie!

(VIDEO) Martínek zdeklasował Stawowego! Brutalnie rozbił go na pełnym dystansie!

Podczas gali KSW 71 nie mogło zabraknąć pojedynku debiutujących w okrągłej klatce zawodników. W jednej z walk gali w Toruniu doszło do mocnego zderzenia w wadze ciężkiej, w którym Filip „Czołg” Stawowy zmierzył się z Michalem Martínkiem.

Filip Stawowy jest zawodnikiem wagi ciężkiej młodego pokolenia. Podczas lokalnej gali Slugfest, zadebiutował w zawodowym MMA przeciwko strongmanowi, Arturowi Walczakowi. Starcie było pełne emocji i zwrotów akcji, ale ostatecznie to Filip rozbił przeciwnika w drugiej rundzie boju. Kilka miesięcy później Stawowy dopisał do swojego rekordu drugą wygraną, ale w trzecie zawodowej walce po raz pierwszy musiał uznać wyższość przeciwnika.

Filip nie zraził się jednak przegraną i ruszył jak czołg przez świat mieszanych sztuk walki. Kolejne pięć pojedynków zakończyło się jego wygranymi przez nokaut i tylko jedna walka wyszła poza pierwszą rundę. Świetna seria wygranych zapewniała Stawowemu angaż do organizacji Babilon. Pod skrzydłami tej marki Filip stoczył pięć bojów, z których w czterech zwyciężył. W ostatniej walce Stawowy rozbił przed czasem Marcina Sianosa, a teraz zadebiutuje w KSW.

Michal Martínek jest o siedem lat starszy od Filipa Stawowego, ale do zawodowego świata MMA wkroczył tylko kilka miesięcy wcześniej od Polaka. Podobnie jak Filip w pierwszej walce, tak i Michal w debiucie pobił rywala w drugiej rundzie pojedynku. Kolejne konfrontacje przynosił dalsze zwycięstwa i tak, w niecałe dwa lata, Martínek zanotował siedem wygranych z rzędu.

Pasmo sukcesów zaprowadziło Michala do popularnego programu z cyklu Dana White’s Contender Series, który jest furtką do organizacji UFC. Niestety występ w USA zakończył się dla Czecha pierwszą przegraną w karierze. Po przygodzie w USA Martínek wrócił do organizacji Oktagon i odniósł w niej kolejne zwycięstwo. W roku 2020 związał się jednak z marką ACA, pod skrzydłami której stoczył kolejne trzy pojedynki.

RELACJA

Runda 1

Martinek trafił lekkim prawym prostym. Stawowy krąży chcąc ustawić Czecha na własną modłę. Zaatakował prawym, ale nie sięgnął głowy “Czarnobrodego”. “Czołg” szukał mocnego lewego sierpa, a zaraz doskoczył z serią ciosów. Martinek trafia pojedynczymi ciosami, a Stawowy szukał mocnego prawego sierpa. Kapitalnie wstrzelił się w ofensywę Michala Marintka i trafił go lewym hakiem. Filip dobrze podchodzi z atakiem, a rywal kąsa go prawym prostym. Ma ewidentny problem z wyczuciem dystansu Polak, Czech z łatwością schodzi mu z linii ciosu. Dobra kontra w wykonaniu Martinka, który trafił kilka Stawowego razy. Podszedł blisko “Polski Czołg” i trafił ponownie oponenta, który jednak uciekł mu z siatki.

Runda 2

Martinek znów kąsał w kontrze, Stawowy starał się agresywniej podejść do przeciwnika. Polak szuka ataków, jednak Czech cały czas mu bardzo dobrze ucieka. Michal Martinek coraz lepiej wygląda, mimo że korzysta tak naprawdę z dwóch rodzajów uderzeń. Stawowy zaczął trafiać lowkickami, które wytrącają Czecha. “Polski Czołg” wciąż szuka okrężnych ciosów, jednak to on obrywa uderzeniami w kontrze. Michal Martinek znakomicie kontruje lewym sierpem na nos. Stawowy również szuka lewego haka, ale ponownie obrywa. Próbował docisnąć Czecha do siatki, ale ten z łatwością odwraca go i ucieka. Filip Stawowy próbuje atakować, ale Martinek znakomicie kontruje go serią ciosów.

Runda 3

Stawowy od razu stara się podkręcić tempo, podchodzi blisko z mocnymi ciosami na głowę “Czarnobrodego”. Ten z kolei wyczekuje rywala i wyprowadza mocny lewy prosty. Filip Stawowy szuka kolejnych szans, złapał w klincz Martinka, ale dosłownie tylko na sekundę. Michal Martinek kapitalnie porusza się po klatce, atakuje prostym, gdy tylko Polak podchodzi. Znakomity timing Czecha. Dobrze podszedł Stawowy i docisnął oponenta w klinczu na siatce. Rywal przechwycił i wyłączył jedną z rąk, Filip atakuje krótkimi prawymi.

Po jednogłośnej decyzji sędziów walkę zwyciężył Michal Martinek

Karta walk

Walka wieczoru:

Marian Ziółkowski (24-8-1, 1 N/C) vs. Sebastian Rajewski (12-6) – o pas wagi lekkiej

Karta główna:

Marcin Różalski vs. Errol Zimmerman – walka na zasadach K-1 w małych rękawicach

Borys Mańkowski (22-9-1) vs. Daniel Torres (13-5, 1 N/C)

Artur Szpilka (0-0) vs. Sergiej Radczenko (1-1)

Roman Szymański (15-6) vs. Valeriu Mircea (26-7-1)

Jakub Wikłacz (12-3-1) vs. Bruno Augusto dos Santos (10-3)

Filip Stawowy (9-2) vs. Michal Martínek (9-3)

Donovan Desmae (15-8) vs. Artur Sowiński (22-13, 2 N/C)

Marc Doussis (7-1, 1 N/C) vs. Przemysław Dzwoniarek (3-1)

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze