(VIDEO) Szpilka rozbija Radczenkę potężnymi ciosami! Ukrainiec odklepał! Nie chciał dalej walczyć!

Opublikowane 18 czerwca 2022, 21:57
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Na ten debiut w KSW czekano bardzo długo. W końcu, podczas gali KSW 71, Artur Szpilka wkroczył do okrągłej klatki, by zmierzyć się w niej z Siergiejem Radczenką.

Artur Szpilka jest jednym z najpopularniejszych polskich pięściarzy, człowiekiem, którego wejście do ringu zawsze wzbudzało ogromne emocje. Nie inaczej jest w przypadku MMA. Sam Artur nie krył, że nie mógł doczekać się już pierwszej walki w klatce.

Artur Szpilka stoczył w zawodowym boksie 29 pojedynków. W roku 2016 walczył o pas mistrza świata WBC królewskiej kategorii wagowej, ale musiał wówczas uznać wyższość Deontaya Wildera. Szpilka ma na swoim koncie zwycięstwa nad tak znanymi pięściarzami jak: Tomasz Adamek, Mariusz Wach czy Mike Mollo.

Szpilka trenował do walki w nowej formule w Warszawskim Centrum Atletyki i właśnie tam szlifował nowe dla siebie umiejętności, aby być gotowym na walkę z Siergiejem Radczenką. Nie była to jednak pierwsza walka Artura z ukraińskim pięściarzem. Panowie starli się po raz pierwszy w bokserskim ringu, w marcu 2020 roku. Polak wygrał ten pojedynek na punkty, ale werdykt wzbudził wiele kontrowersji.

Co ciekawe, dla Radczenki nie będzie to debiut w świecie mieszanych sztuk walki. Siergiej w MMA stoczył do tej pory trzy pojedynki. Radczenko w młodości trenował też zapasy, ale potem skupił się w całości na pięściarstwie, w którym zanotował 15 zawodowych konfrontacji.

RELACJA

Runda 1

Szpilka od początku poluje na lewą rękę, idzie też lowkick ze strony Polaka. Szuka ciosu na brzuch, otrzymuje kopnięcie na nogę. I jest high kick “Szpili”! Podkręca tempo Radczenko, ruszył z szarżą, ale uratował się klamrą Polak. Była próba gilotyny ze strony Ukraińca, ale zaraz Szpilka jest z góry. Artur Szpilka stara się odepchnąć głowę i atakuje głowę rywala. Radczenko blisko trzyma “Szpilę”, ten jednak wciąż w dominującej pozycji i wyprowadza krótki łokieć. Prostuje się Polak i szuka potężnych bomb. Ukrainiec tymczasem wyłapuje rękę i szuka balachy! Szpilka dobrze się skręca i zmienia pozycję na boczną. Potężne łokcie na głowę Sergieja Radczenki! Szpila prostuje się w ostatnich sekundach, zaczął zasypywać ciosami przeciwnika, ale Ukrainiec uciekł i szukał duszenia zza pleców!

Runda 2

Piekielny lewy na głowę Radczenki! Mocno zaczął polski zawodnik i znów szuka wysokiego kopnięcia, jednak bardzo przestrzelił. Dobry wewnętrzne niskie kopnięcie ze strony “Szpili”. Radczenko otrzymuje mocny lewy i póki co nie ma odpowiedzi. W końcu unika ciosu Polaka i zakłada gilotynę. Artur Szpilka wyprowadza ciosy na żebra i próbuje uciec, co też mu się udaje. Pełny dosiad Polaka i lecą uderzenia z góry na głowę Ukraińca. Łokcie lecą na głowę Sergieja Radczenki, Ukrainiec odklepuje i sędzia kończy walkę!

Artur Szpilka wygrywa przez TKO w drugiej rundzie.

Karta walk

Walka wieczoru:

Marian Ziółkowski (24-8-1, 1 N/C) vs. Sebastian Rajewski (12-6) – o pas wagi lekkiej

Karta główna:

Marcin Różalski vs. Errol Zimmerman – walka na zasadach K-1 w małych rękawicach

Borys Mańkowski (22-9-1) vs. Daniel Torres (13-5, 1 N/C)

Artur Szpilka (0-0) vs. Sergiej Radczenko (1-1)Roman Szymański (15-6) vs. Valeriu Mircea (26-7-1)

Jakub Wikłacz (12-3-1) vs. Bruno Augusto dos Santos (10-3)

Filip Stawowy (9-2) vs. Michal Martínek (9-3)

Donovan Desmae (15-8) vs. Artur Sowiński (22-13, 2 N/C)

Marc Doussis (7-1, 1 N/C) vs. Przemysław Dzwoniarek (3-1)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO