poniedziałek, 27 czerwca, 2022
Strona głównaKSW(VIDEO) Szymański zdeklasował rywala! Mircea nie wyszedł do 2 rundy!

(VIDEO) Szymański zdeklasował rywala! Mircea nie wyszedł do 2 rundy!

Roman Szymański, były pretendent do tytułu mistrzowskiego i numer trzy rankingu najlepszych zawodników wagi lekkiej, podczas gali KSW 71 przywitał w okrągłej klatce doświadczonego Mołdawianina Valeriu Mirceę.

Po tym jak Roman Szymański pod koniec 2020 roku zawalczył o pas mistrzowski wagi lekkiej i przegrał z Marianem Ziółkowskim, wszedł do okrągłej klatki jeszcze dwa raz i dwa razy wygrał swoje walki. Najpierw na gali KSW 61 pokonał Donovana Desmae, a potem wszedł do klatki w długo wyczekiwanym starciu z Mateuszem Legierskim. W drugiej rundzie konfrontacji mocnymi ciosami Szymański doprowadził do zakończenia walki.

Szymański już dwa razy bił się o mistrzowski tytuł KSW. W pierwszym boju zmierzył się o pas wagi piórkowej z Salahdine’em Parnasse’em, a w drugim o pas wagi lekkiej ze wspomnianym wcześniej Marianem Ziółkowskim. Oba starcia zakończyły się dla Romana przegranymi, ale zawodnik z Poznania nie rezygnuje z mistrzowskich ambicji.

Valeriu Mircea wszedł do zawodowego świata MMA dwa lata później niż Roman Szymański. Dziś ma jednak na swoim koncie aż 34 stoczone pojedynki, czyli o 13 więcej od Polaka. Tylko w roku 2015 zawalczył 11 razy. Rok później wszedł do klatki 10 razy. W niecałe dwa i pół roku swoje kariery stoczył 22 walki i 19 z nich wygrał.

„Samotny Wilk” z Mołdawii bił się do tej pory głównie we Włoszech, ale też w Rosji, Szwajcarii, Austrii, Rumunii, Mołdawii, Finlandii i Bahrajnie. Na swoim koncie ma występy dla takich organizacji jak Bellator, M-1 czy Brave CF. Jest byłym mistrzem wagi piórkowej mołdawskiej organizacji Eagles FC i byłym pretendent do tytułu kategorii lekkiej.

RELACJA

Runda 1

Szymański szuka low kicka, ale dopiero lewym wysokim kopnięciem trafia rywala na gardę. Trafia w kontrze Mircea. Szuka Mołdawianin prawego sierpa, ale przestrzelił. Polak również niecelnie, a tymczasem Valeriu Mircea trafia latającym kolanem! Zgasił to Roman Szymański, a zaraz obrywa palcem w oko. Trafił zaraz po tym piekielnym lewym sierpem! Ratuje się Mołdawianin i broni obalenia ze strony Polaka. Ponownie jednak Szymański trafia mocną kombinacją. Dociska Mircea do siatki, mocne kolana ze strony Romka. Próbuje atakować Valeriu, ale kontruje go od razu Szymański. Mocne, krótkie ciosy z jego strony, wyprowadza też uderzenia barkami. Zrzuca go w końcu Mołdawianin, ale Szymański dobrze trafia raz za razem. Znów zachwiało Mołdawianinem, zasypuje go Roman ciosami i próbuje jeszcze poddania na koniec odsłony!

Valeriu Mircea nie wyjdzie jednak do 2. rundy! Roman Szymański wygrywa przez TKO w 1. rundzie!

Karta walk

Walka wieczoru:

Marian Ziółkowski (24-8-1, 1 N/C) vs. Sebastian Rajewski (12-6) – o pas wagi lekkiej

Karta główna:

Marcin Różalski vs. Errol Zimmerman – walka na zasadach K-1 w małych rękawicach

Borys Mańkowski (22-9-1) vs. Daniel Torres (13-5, 1 N/C)

Artur Szpilka (0-0) vs. Sergiej Radczenko (1-1)

Roman Szymański (15-6) vs. Valeriu Mircea (26-7-1)

Jakub Wikłacz (12-3-1) vs. Bruno Augusto dos Santos (10-3)

Filip Stawowy (9-2) vs. Michal Martínek (9-3)

Donovan Desmae (15-8) vs. Artur Sowiński (22-13, 2 N/C)

Marc Doussis (7-1, 1 N/C) vs. Przemysław Dzwoniarek (3-1)

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

PZPN odniósł się do pozwu Michniewicza przeciwko Jadczakowi: „To prywatna inicjatywa”

0
Czesław Michniewicz spotka się w sądzie z Szymonem Jadczakiem. Dziennikarz "Wirtualnej Polski" po raz kolejny zarzucił selekcjonerowi powiązania z aferą korupcyjną. Sprawę skomentował także PZPN.