środa, 29 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaMaciej Rybus będzie grał dla Rosji!? "Wszystkie warunki zostały spełnione"

Maciej Rybus będzie grał dla Rosji!? „Wszystkie warunki zostały spełnione”

PZPN wydał komunikat, w którym podzielił się z kibicami reprezentacji Polski decyzją Czesława Michniewicza o niepowoływaniu na kolejne zgrupowania Macieja Rybusa. Sprawa to odbiła się szerokim echem w Rosji. Jeden z tamtejszych polityków ogłosił, że zawodnik może otrzymać nowe obywatelstwo.

Gdy Maciej Rybus w czerwcu odszedł z Lokomotiwu Moskwa, wielu kibiców spodziewało się, że wybierze sobie nową ligę do kontynuowania swojej kariery. Zawodnik zdecydował się jednak na pozostanie w Rosji.

Defensor związał się umową ze Spartakiem Moskwa. Duży wpływ na jego decyzję miały wcześniejsze lata spędzone w tym kraju, a także fakt, że jego żoną jest właśnie Rosjanką.

Deputowany rosyjskiej Dumy Państwowej, Dmitrij Swiszczow, podczas rozmowy ze „Sport-express.ru” skrytykował decyzję Czesława Michniewicz i stanął w obronie Rybusa.

„Najpierw zaatakował go wiceszef polskiego ministerstwa spraw zagranicznych, a teraz federacja piłkarska. Rybus jest obywatelem Polski, a takie traktowanie obywateli jest obrzydliwe. Zamiast chronić obywateli swojego kraju, Polacy atakują go różnego rodzaju szykanami i krytykami, zastraszaniem i groźbami. Niedopuszczanie piłkarza do reprezentacji Polski z powodów politycznych jest dość obrzydliwe” – mówił dla „sport-express.ru”.

Następnie Swiszczow wystąpił z propozycją przyznania Maciejowi Rybusowi rosyjskiego obywatelstwa. Obiecał pełne wsparcie, gdyby tylko sam zawodnik wyraził taką chęć.

„Jeżeli koledzy z sąsiedniego kraju nie mogą zapewnić obywatelowi bezpieczeństwa, możemy, jeśli o to wystąpi, udzielić mu wsparcia w uzyskaniu rosyjskiego obywatelstwa. Spełnione zostały wszystkie warunki: żona, znajomość języka rosyjskiego. Rybus od kilku lat gra w Rosji i postanowił pozostać w naszym kraju w trudnych czasach. Ten akt zasługuje na szacunek. Jeśli chce uzyskać obywatelstwo, będzie przez nas wspierany na wszystkich poziomach tego procesu” – oznajmił.

Źródło: Sport-Express.ru

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze