Skandal w III Lidze!? Prezes Legionovii oskarża Polonię: „Dodatkowo motywowali finansowo naszych przeciwników”

fot: YouTube
Opublikowane 20 czerwca 2022, 15:24
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Polonia Warszawa awansowała do eWinner II Ligi. Prezes Legionovii, która do końca walczyła z Czarnymi Koszulami o pierwsze miejsce, zarzuca jednak klubowi nieetyczne praktyki.

Polonia Warszawa na dwie kolejki przed końcem sezonu plasowała się na drugiej lokacie. Wtedy nadszedł bezpośredni mecz z Legionovią. Kilka dni przed spotkaniem kibice Czarnych Koszul przeprowadzili akcję na obiektach w Legionowie, o której pisaliśmy już TUTAJ.

Drużyna z Warszawy wygrała to spotkanie 3:2, po golu strzelonym w doliczonym czasie gry. Dzięki temu przeskoczyła w ligowej tabeli Legionovię i losy awansu miała już tylko w swoich rękach. Polonia w ostatniej kolejce grała na wyjeździe z ostatnią Wissą Szczuczyn i odniosła tam zwycięstwo 2:1.

Prezes Legionovii Dariusz Ziąbski nie był zadowolony z takiego obrotu spraw i podczas rozmowy z „TVP Sport”, zarzucił warszawskiej drużynie dodatkowe motywowanie finansowe ich rywali.

„Dochodziło do nieetycznych zachowań ze strony samego klubu. Wiemy, że nasi rywale w walce o awans dodatkowo motywowali finansowo naszych przeciwników za to, że zabiorą nam punkty. Uważam jednak za mało etyczną sytuację, w której dajesz komuś premię za pokonanie nas, a za kilka tygodni sam grasz z tą drużyną” – wyjawił.

Ziąbski jest pewien co do swoich przekonań. W rozmowie zaznaczył, że ten temat nie jest żadną tajemnicą w środowisku piłkarskim.

„W środowisku to żadna tajemnica. Zawodnicy grali w różnych klubach, z różnymi piłkarzami. Mają ze sobą kontakt, wymieniają się informacjami. Sam byłem świadkiem tego, gdy po jednym ze spotkań usłyszałem z szatni rywali: „gdzie ta k…a kasa z Polonii?” Oczywiście, nie szukam żadnego usprawiedliwienia. Wszystko było w naszych rękach, były dwa momenty, w których mogliśmy odskoczyć Polonii, a tego nie zrobiliśmy” – zdradził.

Prezes Legionovii zdradził także, dlaczego resztę zespołów dzieliła aż tak duża strata punktów. Trzeci w ligowej tabeli Świt Nowy Dwór Mazowiecki zgromadził aż o 21 oczek mniej niż druga Legionovia.

„To efekt tego, że wiosną wiele klubów postawiło na to, by znaleźć się jak najwyżej w klasyfikacji Pro Junior System. Ten system miał nagradzać za stawianie na młodzież, ale dochodzi do absurdalnych sytuacji. Na młodych zawodników stawiano na siłę, żeby zdobyć jak najwięcej punktów w klasyfikacji, a nie dlatego, że faktycznie zasługiwali na grę” – przyznał.

Źródło: TVP Sport

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments