poniedziałek, 27 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaCały świat pisze o Macieju Rybusie! "Wykluczony z powodów politycznych"

Cały świat pisze o Macieju Rybusie! „Wykluczony z powodów politycznych”

Sprawa Macieja Rybusa rozgrzewa nie tylko polskie media. O decyzji piłkarza i konsekwencjach w postaci braku powołań do reprezentacji piszą największe sportowe dzienniki.

Światowi dziennikarze odnoszą się zarówno do samej decyzji Macieja Rybusa, jak i kroku Czesława Michniewicza, który wydał decyzję o niepowoływaniu go na najbliższe zgrupowania reprezentacji Polski.

Nie wolno mu jechać do Kataru. Polska wyklucza go z udziału w MŚ 2022. Nie jest jednak jasne, czy Rybus został poinformowany o możliwych konsekwencjach dla jego reprezentacyjnej kariery przed podjęciem decyzji o transferze do Spartaka Moskwa” – pisze niemiecki „Bild”.

„Piłkarz został wykluczony z kadry na katarski mundial z powodu związania się kontraktem z klubem z Moskwy. Fakt ten wywołał furię w Polsce, która wcześniej odmówiła rywalizowania z Rosją w barażach do MŚ 2022 z powodu inwazji tego kraju na Ukrainę” – informuje hiszpańska Marca.

Sprawę z nieco innej strony opisał kolejny hiszpański dziennik, a mianowicie „As”.

„Decyzja, która mocno odbije się na graczu ze względu na wyraźne stanowisko polskiego rządu, który popiera Ukraińców w wojnie z Rosją. W rzeczywistości polska drużyna była głównym inicjatorem wykluczenia rosyjskich drużyn z rozgrywek kontynentalnych i międzynarodowych po odmowie rozegrania półfinału baraży o mistrzostwa świata w Katarze z Rosją” – pisze.

„Polski obrońca Maciej Rybus nie będzie brany pod uwagę podczas selekcji na mundial w Katarze po dołączeniu do rosyjskiego klubu Spartaku Moskwa. Polska jest jednym z największych sojuszników Ukrainy od czasu rosyjskiej inwazji” – to znów artykuł z brytyjskiego „Daily Mail”.

Sprawa nie umknęła także uwadze mediom u grupowych rywali Polaków. Temat Rybusa podjął meksykański dziennik „Telediario”, który przybliżył czytelnikom sylwetkę zawodnika i jego liczby w reprezentacji. Bardziej rozbudowany artykuł pojawił się natomiast w argentyńskim „Ole”.

„Pomimo tego, że jest jednym z najbardziej doświadczonych mężczyzn w drużynie, która zmierzy się ze Scalonetą w trzecim spotkaniu grupy C w Katarze 2022, właśnie powiedziano mu, że nie pojawi się w następnych meczach towarzyskich ani na mundialu w Katarze. Nie z powodu piłki nożnej, ale z powodów politycznych – napisano.

Źródło: Bild/Marca/AS/DailyMail/Telediario/Ole

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Tym razem Soroko nie ucieknie przed walką? Don Kasjo komentuje: „Nie...

0
Adam Soroko podczas gali Prime Show MMA 2 stoczy swój pierwszy pojedynek freakowy. Wielu kibiców obawia się jednak, że może powtórzyć się sytuacja z pierwszej edycji.