piątek, 12 sierpnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaAdwokat Michniewicza o sprawie Jadczaka: "Ostatni artykuł przelał czarę goryczy"

Adwokat Michniewicza o sprawie Jadczaka: „Ostatni artykuł przelał czarę goryczy”

Czesław Michniewicz wniósł wniosek do sądu w sprawie przeciwko dziennikarzowi Szymonowi Jadczakowi. Reprezentujący go adwokat Piotr Kruszyński.

Adwokat w rozmowie z „Radiem ZET” zaznaczył, że dziennikarz Szymon Jadczak zostanie pozwany zgodnie z artykułem 212 Kodeksu Karnego.

„Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie, lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności” – tak brzmi art.212 KK.

Piotr Kruszyński cieszy się dobrą opinią wśród środowiska prawniczego, lecz jego dawna współpraca z Ryszardem Forbrichem zostaje teraz cały czas przywoływana.

„Nie widzę powodów do drwin. Broniłem Forbricha, ale to powinien być argument za, bo dobrze znam temat. Nikt trenerowi Michniewiczowi nie postawił zarzutów. Forbrich go nie pomawiał, więc nie widzę tu sprzeczności” – stwierdził Kruszyński.

Adwokat zaznaczył również, że według niego konflikt pomiędzy Jadczakiem i Michniewiczem spełnia przesłanki potrzebne do pozwania na podstawie wcześniej przywołanego artykułu. Kruszyński odniósł się także do wpisu Jadczaka, w którym wytyku mu to, że sam adwokat był przeciwnikiem przepisu 212.

„Artykuły Szymona Jadczaka są zniesławiające Michniewicza. Mogą pozbawić trenera zaufania publicznego potrzebnego do sprawowania tej funkcji. To jest klasyczny przykład, który wypełnia znamiona przestępstwa z art. 212 kk. Też jestem przeciwnikiem art. 212 kk, ale póki ten przepis obowiązuje, to mogę się na nim oprzeć. Ostatni artykuł przelał czarę goryczy, ale chodzi też o poprzednie publikacje”

Źródło: Radio ZET

Więcej na temat sprawy Jadczak – Michniewicz:

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Barcelona oficjalnie uruchomiła czwartą dźwignię finansową i WALCZY z czasem

0
FC Barcelona już jutro, w sobotę 13 sierpnia o godz. 21:00 rozegra pierwsze spotkanie w tym sezonie ligowym. Zespół ze stolicy Katalonii ugości drużynę...