piątek, 12 sierpnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaSzymon Jadczak komentuje pozew Michniewicza: "Jestem ciekaw, co na to wszystko PZPN"

Szymon Jadczak komentuje pozew Michniewicza: „Jestem ciekaw, co na to wszystko PZPN”

Czesław Michniewicz pozwał do sądu Szymona Jadczaka. Dziennikarz skomentował decyzję selekcjonera reprezentacji Polski i po raz kolejny odniósł się do afery korupcyjnej z udziałem „Fryzjera”.

Szymon Jadczak został pozwany przez Czesława Michniewicz. To efekt jego ostatniej publikacji na temat dawnej afery korupcyjnej w polskim sporcie. Dziennikarz wrócił do czasów pracy Michniewicza w Lech Poznań i jego kontaktów z Ryszardem Forbrichem „Fryzjerem” w latach 2003-2006.

Jadczak w artykule powiązał Michniewicza z jedenastoma spotkaniami, w których doszło do korupcji bądź jej próby. Czesław Michniewicz postanowił pozwać za ten artykuł Jadczaka, oskarżając go o złamanie art. 212 KK, mówiącym o zniesławieniu. Dziennikarz zdążył już odnieść się do tego oskarżenia. Jadczak zwrócił także uwagę na adwokata, który będzie reprezentował selekcjonera reprezentacji Polski.

„Nie wiem, co mnie bardziej szokuje w tych doniesieniach: czy to, że spośród kilkunastu tysięcy adwokatów działających w Polsce Czesław Michniewicz wybrał akurat takiego, który pracował w przeszłości dla szefa mafii piłkarskiej Ryszarda Forbricha, czy to, że reprezentujący Michniewicza adwokat Piotr Kruszyński jeszcze niedawno sprzeciwiał się karaniu ludzi z artykułu 212 Kodeksu Karnego, który teraz zamierza wykorzystać przeciwko dziennikarzowi. Jestem ciekaw, co na to wszystko PZPN” – mówił na łamach „Wirtualnej Polski”

Po stronie Jadczaka stanął jego obecny pracodawca, czyli „Wirtualna Polska”. Sprawę obszernie skomentował wicenaczelny Paweł Kapusta.

„Szymon Jadczak wykonał przez cztery miesiące ogromną pracę, obszerny artykuł o kontaktach Czesława Michniewicza z Ryszardem Forbrichem oparty był na billingach oraz danych znajdujących się w aktach sądowych. To artykuł rzetelny i niezwykle potrzebny dla polskiego środowiska sportowego, dlatego udzielimy Szymonowi wszelkiego niezbędnego wsparcia prawnego w związku z zapowiedziami mecenasa reprezentującego selekcjonera” – mówił Paweł Kapusta.

Źródło: Wirtualna Polska

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Barcelona oficjalnie uruchomiła czwartą dźwignię finansową i WALCZY z czasem

0
FC Barcelona już jutro, w sobotę 13 sierpnia o godz. 21:00 rozegra pierwsze spotkanie w tym sezonie ligowym. Zespół ze stolicy Katalonii ugości drużynę...