niedziela, 14 sierpnia, 2022
Strona głównaUFC(VIDEO) Israel Adesanya bez problemów rozbija Jareda Cannoniera! Nigeryjczyk wciąż czeka na...

(VIDEO) Israel Adesanya bez problemów rozbija Jareda Cannoniera! Nigeryjczyk wciąż czeka na godnego rywala!

Najważniejszą walką UFC 276 był pojedynek o pas mistrza wagi średniej. Broniący tytułu Israel Adesanya spotkał się w klatce z groźnym oponentem, którym był Jared Cannonier.

Israel Adesanya od początku startów w MMA pozostawał niepokonany w dywizji średniej. Nigeryjczyk od samego debiutu nie miał sobie równych, a co więcej – nigdy nie unikał walki. Już w 5. pojedynku spotkał się z byłym championem, Andersonem Silvą, co wielu widziało jako przekazanie pochodni. Dwa starcia później „The Last Stylebender” zdobył pas mistrza UFC i nie znalazł się jeszcze nikt na tyle mocny, by mu go odebrać. W ostatnich pojedynkach Adesanya wygrywał w rewanżach przez jednogłośną decyzję: z Marvinem Vettorim oraz Robertem Whittakerem.

Na UFC 276 naprzeciwko Nigeryjczyka stanął Jared Cannonier. Amerykanin w końcu znalazł swoje miejsce w dywizji średniej, po nieudanych próbach zawojowania królewskiej kategorii wagowej, a także półciężkiej. Popularny „The Killa Gorilla” skończył trzech oponentów w brutalny sposób, a w tym Andersona Silvę oraz Jacka Hermanssona. Szybko podniósł się też po porażce przez decyzję z Robertem Whittakerem. Cannonier title shota na UFC 276 zagwarantował sobie pokonując Kelvina Gasteluma oraz nokautując łokciem Dereka Brunsona.

Israel Adesanya vs. Jared Cannonier – relacja

Runda 1

Spory dystans między zawodnikami, Adesanya rozpoczął okopywanie nogi Cannoniera. Dobry i celny lewy prosty w wykonaniu mistrza. Pretendent szuka prawego sierpa, dobry prosty na brzuch championa. Cannonier kopie lekko w nogę Israela, ten wyprowadza wysokie kopnięcie lewą nogą na gardę. „The Killa Gorilla” próbuje podchodzić i trafić prostym, mocno kontruje Adesanya z podbródkowym. Szykuje kombinację „The Last Stylebender”, ale nie trafia. Czeka na akcję Jareda i dobrze kontruje, choć jego sierp ląduje na gardzie. Mocny low kick w wykonaniu Cannoniera. Prawy high kick w wykonaniu championa, ale świetnie uniknął go Jred Cannonier. Dobry prawy prosty w wykonaniu Adesanyi na koniec otwierającej odsłony.

Runda 2

Bardzo skupiony Adesanya, atakuje lewym prostym jak jego kolega klubowy walkę wcześniej. Atakuje wysokimi kopnięciami champion, dokłada zaraz lewy low kick. Kopnięcie na kopnięcie i Cannonier padł na chwilę na kolano. Adesanya dobrze trafia lewym prostym, zaraz atakuje front kickiem na brzuch. Pretendent podchodzi, kąsa prawym prostym, ale zdaje się, że Nigeryjczyk go rozczytał. Prawy na korpus w wykonaniu Adesanyi, Cannonier szuka prawgo prostego i trafia. Mocny niski cios w wykonaniu mistrza. Trafia celną kombinacją „The Last Stylebender”. Podchodzi pretendent, a Adesanya wsadza palec w oko przeciwnika. Cannonier atakuje prawym sierpem, kontruje go zaraz champion. Mocne low kicki lądują na jego lewej łydce. Zaatakował Israel jeszcze w ostatnich sekundach i próbował kontrować Cannonier.

Runda 3

Próba front kicków w wykonaniu Adesanyi. Jared Cannonier skraca dystans, szuka mocnych ciosów. Dobrze kontruje go Nigeryjczyk. Zostawił nogę mistrz, szukał obalenia Amerykanin, ale skończył plecami do siatki. Szuka prawego sierpa na głowę pretendent, za chwilę próbuje też ciosów na żebra. Nie trafia potężną bombą Adesanya. Ruszył znów po obalenie Amerykanin, trzyma mistrza na siatce i wyprowadza krótkie ciosy na głowę. Adesanya wraca na środek i znów zaczyna punktować prostymi, dokłada też high kick na gardę. Nieudany spinning backfist w wykonaniu pretendenta, trafia go zaraz mistrz wagi średniej. Dobre ciosy z obu stron, znów klamra na siatce, Cannonier na zewnątrz. Okopuje uda Adesanyi kolanami, „The Last Stylebender” wyprowadza krótkie uderzenia. Rozerwanie, poszło tam kolano i high kick, ale niezbyt było to celne.

Runda 4

Adesanya rozpoczyna lewymi prostymi, szuka sierpowego Cannonier, ale unika go z łatwością oponent. Pretendent podchodzi z kombinacją, ale champion z łatwością schodzi mu z linii ciosu. Niezła kombinacja w jego wykonaniu, ale ląduje to na gardzie Cannoniera. „Killa Gorilla” trafia prawym, ale nie jest to kończące uderzenie. Znów spróbował krótkiego podbródkowego Adesanya, ale zamyka go w klinczu pretendent. Z łatwością rozrywa to Israel. Celny prawy prosty w wykonaniu Jareda. Adesanya jednak wciąż dominuje, unikając kolejnych uderzeń i wyprowadzając niezłe kontry. Dobry prawy hak w klinczu w wykonaniu Cannoniera. Seria krótkich ciosów w wykonaniu Nigeryjczyka i prawy łokieć w wykonaniu „Killi Gorilli”.

Runda 5

Rusza natychmiast Cannonier, odpalił się także Israel Adesanya. Low kick w wykonaniu mistrza, dystansuje oponenta prostymi. Amerykanin twardo stoi, dobrze trzyma gardę, ale nie ma szans na wygranie tego pojedynku. „The Last Stylebender” szuka krótkiego łokcia, trafia kombinacjami pretendenta. Cannonier też uderza prostym, ale nic z tego nie robi wrażenia na Nigeryjczyku. Lewy prosty i prawy sierp w wykonaniu championa. Znów idzie w klincz Amerykanin, stara się przewrócić championa, który jednak spokojnie stoi i blokuje rywala. Łapie Adesanyę za prawą nogę Jared Cannonier, jednak z łatwością ucieka mistrz. Ostatnia minuta i zaczyna szarżować pretendent, fighterzy jednak znów kończą w klinczu. High kick Nigeryjczyka przy rozerwaniu. Dobrze jeszcze trafia na koniec Israel Adesanya, pieczętując swoją wygraną.

Oficjalny wynik: Israel Adesanya wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Jakub Hryniewicz
Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze