Mecz Lechii przerwany! Kibice z Gdańska zostali zaatakowani na trybunach!

Opublikowane 7 lipca 2022, 21:13
przez Maciek Ściłba
0
0

Do skandalicznego zdarzenia doszło w 8. minucie spotkania eliminacji Ligi Konferencji pomiędzy Lechią Gdańsk i Akademiją Pandev. Na jednym z sektorów za bramką doszło do zamieszek.

Piłkarze obydwu drużyn rozpoczęli to spotkanie bardzo mocno usposobieni ofensywnie. Zanim jednak zobaczyliśmy jakąkolwiek bramkę w tym spotkaniu, na trybunach zrobił się harmider.

Momentalnie arbiter tego spotkania Nicolas Laforge przerwał mecz i zarządził ewakuację piłkarzy do szatni. Interweniować postanowili piłkarze gdańskiej drużyny, Dusan Kuciak oraz Flavio Paixao, ale według relacji mediów ich starania w celu uspokojenia sytuacji, okazały się nieskuteczne.

Atak jednej z rywalizujących ekip?

Według relacji świadków na trybunie ultras Lechii Gdańsk pojawili się zamaskowane osoby z bronią białą. Na klipach wideo krążących w mediach społecznościowych, widać że atakujący są uzbrojeni w drewniane pałki. Gdańscy kibice zgromadzeni na trybunach momentalnie rozbiegli się, aby skuteczniej odeprzeć to natarcie.

Pojawiają się również informacje mówiące o tym, że konieczna była interwencja służb medycznych. Sugerować to może, ze najprawdopodobniej ktoś ucierpiał podczas tego ataku.

Na ten moment nie wiadomo, kto postanowił zaatakować kibiców Lechii na ich własnym stadionie. Domyślać się jednak można, że raczej nie byli to macedońscy fani oponenta gdańskiej drużyny. Pojawiły się za to doniesienia sugerujące, że za atakiem mogła stać… jedna z ekip “Zielono-białych” . Czekamy na potwierdzenie tych informacji.

Delegaci UEFA przekazał, że kolejna przerwa w grze spowodowana niewłaściwym zachowaniem kibiców spowoduje, że zostanie ogłoszony walkower na korzyść Akademiji Pandev. Ostatecznie spotkanie zostało wznowione od 5:45 minuty.

Źródło: Interia